Nu pot folosi filtrul pentru mesajele primite

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2003. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
Lucy
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mar 12, 2010 12:50 pm

Nu pot folosi filtrul pentru mesajele primite

Mesaj de Lucy » Mie Iun 09, 2010 1:38 pm

Buna.
Am vrut sa filtrez niste mesaje primite si am vurt sa le filtrez in functie de expeditor.
Am facut ca in acele filmulete dar nu imi iese si inboxul ramane gol si trebuie sa intru mereu sa elimin acel filtru.
Unde gresesc?

Sa va zic cum am facut.
Am ajuns in meniul de filtrare si am apasat pe butonul To.
Am ales o adresa si am dat ok.
Dupa ce ies din toate meniurile, in inbox nu imi mai apare nimic. :(
Ultima oară modificat Mie Iun 09, 2010 1:42 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.
Motiv: Unire mesaje

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Nu pot folosi filtrul pentru mesajele primite

Mesaj de Dr. Cloud » Mie Iun 09, 2010 1:45 pm

Ia numai apasa pe butonul To si scrie acolo doar adresa de E-mail si vezi ce se intampla.
Aceeasi poveste este valabila si pt. formatarea conditionata.
Cand apesi pe To, te duce in agenda.
Acolo persoanele de contact apar: Ion Ion (mail@mail.com).
La tine in Inbox nu apare asa, ci apare ceva de genul: Ion Ion sau mail@mail.com, in functie de setarile tale.
De aceea, filtrul cauta sa filtreze mesajele de la Ion Ion (mail@mail.com dar gaseste doar Ion Ion sau mail@mail.com.
Negasind ce i-ai zis tu, el nu va avea ce sa filtreze si iti va arata doar un Inbox gol.

Lucy
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mar 12, 2010 12:50 pm

Re: Nu pot folosi filtrul pentru mesajele primite

Mesaj de Lucy » Mie Iun 09, 2010 1:50 pm

Da, acum filtreaza cum trebuie. Nu am stiut treaba asta, desi ce-i drept, e prima oara cand filtrez mesaje in mail.
Dar de ce se intampla asta?

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Nu pot folosi filtrul pentru mesajele primite

Mesaj de Dr. Cloud » Mie Iun 09, 2010 1:57 pm

Pai ia citeste din nou ce am zis mai sus:
Acolo persoanele de contact apar: Ion Ion (mail@mail.com).
La tine in Inbox nu apare asa, ci apare ceva de genul: Ion Ion sau mail@mail.com, in functie de setarile tale.
De aceea, filtrul cauta sa filtreze mesajele de la Ion Ion (mail@mail.com dar gaseste doar Ion Ion sau mail@mail.com.
Negasind ce i-ai zis tu, el nu va avea ce sa filtreze si iti va arata doar un Inbox gol.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2003”