Windows 7

Ce este nou in Microsoft Windows 7?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows 7
timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Windows 7

Mesaj de timotei » Dum Feb 05, 2012 10:13 pm

Bogdy4FuN scrie:Incep sa cred ca toate politicile windows au ca scop principal banul :| Mi se pare total aiurea pentru ca starter nu ofera ceva mai bun decat ultimate-ul :| sau probabil e acel log-in background pe care scrie starter :)) (ala face tot banii)
Toate politicle la orice există în lumea asta au ca scop banul. Nu trebuie să te mire. Get used with it. Sau Folosește software open source, nu-ți cere nimeni nimic :) Dacă nu vrei așa ceva, și vrei feature-uri, pregătește-te să scoți bani din buzunar.

julianatanasoae
Mesaje: 280
Membru din: Vin Ian 20, 2012 7:33 pm

Re: Windows 7

Mesaj de julianatanasoae » Dum Feb 05, 2012 10:20 pm

@Lory Asa si este. Nu avem ce sa facem in privinta asta. Cu toate ca Microsoft a cam enervat consumatorii la acest capitol, trebuie sa recunoastem ca Windows este un produs exceptional si ca face toti banii. Spun cu toata convingerea ca Microsoft chiar isi merita cifra de afaceri.

Apropo, stiati ca in a doua jumatate a anului fiscal, Windows nu a avut cea mai mare cota de piata pentru Microsoft? S-a intamplat pentru prima data in istorie ca un alt produs decat Windows sa fie numarul 1 la cota de piata, si anume Microsoft Business Division, care include produsele Office, SharePoint, Exchange, Dynamics etc.
http://arstechnica.com/microsoft/news/2 ... ecline.ars

Iulian Atanasoae
-- future Microsoft MVP --

lord1astarot
Mesaje: 631
Membru din: Dum Apr 25, 2010 10:18 pm

Re: Windows 7

Mesaj de lord1astarot » Dum Feb 05, 2012 10:33 pm

Cei care fac legile in vanzarea de windows incearca, dupa mine, sa ii faca pe cumparatori "sa se plieze" dupa optiunile lor, chiar daca pare straniu si in general, dupa cate am observat, se incearca plierea dupa cumparator, adica cum vrea clientul - cam asa e.

Oricum, cand iti iei o licenta de windows trebuie sa te gandesti bine pe care sa o cumperi, deoarece pare extrem de dezavantajos sa o schimb in timp, poate doar sa cumperi alta noua cand e necesar.

julianatanasoae
Mesaje: 280
Membru din: Vin Ian 20, 2012 7:33 pm

Re: Windows 7

Mesaj de julianatanasoae » Dum Feb 05, 2012 10:35 pm

@lord1astarot De acord cu tine. Vezi postarea mea despre PIRATERIA SOFTWARE.

Iulian Atanasoae

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows 7”