Idei de concursuri

tot felul de concursuri cu premii, toate gandite sa dezvolte comunitatea Microsoft Office din Romania
Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Idei de concursuri

Mesaj de Dr. Cloud » Lun Feb 14, 2011 9:06 pm

Pentru punctul 2, este destul de dificil de realizat aşa ceva şi nu cred că se va încumeta nimeni să parcurgă atâtea mii de mesaje postate.

GYEBILY
Mesaje: 398
Membru din: Mar Noi 30, 2010 8:12 pm
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Idei de concursuri

Mesaj de GYEBILY » Lun Feb 14, 2011 9:14 pm

....si oricum aici pe forum avem updateuri zilnice si cel mai important "helpul" care aici isi da seama singur ce vrei de fapt daca tu nu sti ce sa-i ceri. :roll:

Veroniquero
Mesaje: 61
Membru din: Mar Mar 01, 2011 9:40 am

Re: Idei de concursuri

Mesaj de Veroniquero » Mar Mar 08, 2011 1:30 pm

Eu optez pentru varianta 1 :)

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Idei de concursuri

Mesaj de Dr. Cloud » Mie Mar 09, 2011 1:01 pm

Veroniquero scrie:Eu optez pentru varianta 1 :)
Ia uite ce am zis pe pagina 3: Re: Idei de concursuri

dackiss93
Mesaje: 9
Membru din: Vin Apr 08, 2011 11:47 am

Re: Idei de concursuri

Mesaj de dackiss93 » Sâm Apr 09, 2011 12:08 am

Am o idee de concurs, aceasta este : Care poate gasi un subiect care va poate da gata si pe voi sa primeasca un premiu destul de mare, eu zic ca se va lasa fara premianti dar totusi sa incercam ... !

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4196
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Idei de concursuri

Mesaj de IPP » Sâm Apr 09, 2011 10:11 am

Buna ziua

Pentru subiecte care sa “dea gata” pe oricine exista… olimpiade.

Toti utilizatorii care au gasit raspunsuri la problemele lor sau doar au invatat ceva nou de pe acest forum se pot considera sau ar trebui sa se considere castigatori.

Sunt persoane pe care le vedeti raspunzand pe aici (ca au “buline” de moderator sau nu), care au ALTE LOCURI DE MUNCA si am motive sa ma indoiesc ca isi vor face un scop din acela de a rezolva probleme, fie ca vorbim de ceva punctual dar nefolositor, fie ca vorbim de aplicatii complexe, "la cheie"), sacrificand din timpul propriu doar pentru a da satisfactie unor vanatori de premii.

IP

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Idei de concursuri

Mesaj de Dr. Cloud » Sâm Apr 09, 2011 10:14 am

Ce-ar fi să nu o facem.
Astfel de subiecte se pot găsi oricând şi nu are rost să reinventăm chestiuni discutate de alţii pe alte forumuri/bloguri, etc.
În plus, cu astfel de propuneri "copilăreşti" nu se poate organiza un concurs. :lol:

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Idei de concursuri

Mesaj de Dr. Cloud » Sâm Apr 09, 2011 10:15 am

+1 IPP

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Idei de concursuri

Mesaj de mesersmith » Sâm Apr 09, 2011 11:10 am

cred ca ideea de concurs ar trebui sa nu genereze vanatori de premii si sa-si atinga scopul pt care au fost create.
de asemenea, prin modalitatea celor doua concursuri pe care le-am prins de cand sunt pe forum, am observat ca s-a creat oportunitatea ca fiecare user sa poata accede la un premiu, chiar daca e incepator.
cu drag am aflat prima data cand am castigat, desi eram mai mult decat incepator si lucrul asta m-a motivat nu sa vanez premii, ci sa invat cat mai mult, lucru care m-a dus la realizarea unor baze de date de o complexitate pe care daca as fi vazut-o/constientizat-o de la inceput, m-ar fi dat pe spate.
odata cu noul concurs, chiar mi-ar placea sa pot castiga un curs in clasa, pt ca un astfel de premiu ar mari substantial probabil cunostintele mele in access.
felicitari pt noul concurs, de unde se vede inca o data preocuparea celor care tin fraiele acestui forum, pt utilizatorii de office, incepatori si avansati deopotriva.

alcoool2
Mesaje: 969
Membru din: Mie Dec 15, 2010 4:25 pm

Re: Idei de concursuri

Mesaj de alcoool2 » Joi Dec 22, 2011 8:50 am

Eu as avea o sugestie pentru premiile următorului concurs, și aceasta ar fi ca premiile sa aibă în componenta lor și licențe Microsoft (windows,office, etc)
10Q itlearning

Închis

Înapoi la “Concursuri”