Orar repartizat pe 3 ture automatizat

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Excel 2007. Calcule, Formule, Functii, Tabele pivot, Analiza datelor, etc
Joselica
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 02, 2016 8:49 am

Orar repartizat pe 3 ture automatizat

Mesaj de Joselica » Mie Iul 29, 2020 10:14 am

Buan ziua,
Doresc sa realizez automatic repartitia de ture de munca.
Ma straduiesc sa creez un orar automat de munca repartizat pe 3 ture ("D" - dimineta, "T" - dupa amiaza, "N" - noapte si un prea stiu cum sa incep.
Pana acum il faceam manual si ma rataceam in solutii si verificari peste verificari pentru a ma asigura ca toate turele sunt acoperite.
Am de facut un orar pentru 5 muncitori,ceea ce doresc este sa aleg oricare zi si oricare muncitor si incepand de la aceasta selectie vreau ca repartitia pe ture pentru ceilalti muncitori sa se faca automat in functie de tura care o voi marca pentru muncitorula ales.
Trebuie sa tin cont ca trebuiesc acoperite cele 3 ture + o persoana cara va avea tura dubla de 4 ore intercalate pentru a ajuta, restul persoanelor vor avea liber.
Repartitia trebuie sa se poata efectua incepand cu oricare muncitor in parte, zic asta pentru situatiile in care am o persoana care este bolnava sau vrea sa schimbe tura sau va plevca in vacanta.
Nu stiu in ce masura se poate realiza asta, si sper sa existe o solutie la ceea ce as dori.
Va multumesc anticipat.
Salutari,
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intrebari despre Excel 2007”