Bifa calendar

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Excel 2007. Calcule, Formule, Functii, Tabele pivot, Analiza datelor, etc
halfbebi
Mesaje: 154
Membru din: Mar Ian 26, 2010 10:25 am

Re: Bifa calendar

Mesaj de halfbebi » Mar Mar 05, 2019 12:12 pm

Buna ziua,@ Indigo-ONE,
am vrut sa fac putin design, am mutat cele 6 numere dar la 5 numere selectate al 6 lea nu mai vrea zice de deja am 6 selectate
am modificat aici:
If Not Intersect(Range("L3:U7"), Target) Is Nothing Then
Set Ki = Range("C14:H14").Find(What:=Target.Value, LookAt:=xlWhole)
Set Ka = Range("i14").End(xlToLeft).Offset(, 1) -- banui ca aici e linia
te rog sa-mi explici putin codul
multumesc anticipat
stima

Indigo-ONE
Mesaje: 434
Membru din: Mar Dec 11, 2018 8:54 pm

Re: Bifa calendar

Mesaj de Indigo-ONE » Mar Mar 05, 2019 5:12 pm

@ halfbebi,

m-am saturat, sa va tot spun, sa postati un fisier cu date nereale (daca sunt "sensibile") dar sa se vada amplasarea datelor in foaie.
multi dintre voi credeti ca puteti modifica codul ptr. structura reala a datelor si in foarte multe cazuri nu reusiti si apoi veniti cu alte intrebari...
Codul pe care l-am dat, este unul "foarte lung - labartat" in ideea ca va putea fi inteles mai usor.
Puteam sa pun un cod format din 4-5 linii, dar ar fi fost mai greu de inteles ptr unii.
Din 2010 pana acum, ai fi putut vedea care sunt cerintele mele pe acest forum...
daca pui o intrebare si nu intri decat dupa cateva zile sa vezi daca ti s-a raspuns, pentru mine inseamna ca nu prea te intereseaza si eu nu mai raspund la intrebare (poate cu mici exceptii)


"I fear the day that technology will surpass our human interaction. The world will have a generation of idiots."
Albert Einstein

Scrie răspuns

Înapoi la “Intrebari despre Excel 2007”