copiere check box

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Excel 2007. Calcule, Formule, Functii, Tabele pivot, Analiza datelor, etc
cristi_an
Mesaje: 162
Membru din: Mie Mai 18, 2011 11:21 am

copiere check box

Mesaj de cristi_an » Sâm Mai 11, 2019 8:18 am

Buna, dupa navigarea prin topicurile de aici, nu am gasit rezolvare la problema cu care ma confrunt.
In momentul in care scriu intr-o celula sa apara in celula alaturata checkbox ca sa am optiunea de a bifa sau debifa. Daca celula este goala, in F sa nu apara nimic.Am incercat cu formula =IF(E4<>0,F3,""), doar ca in acest caz imi copiaza doar valoarea intodusa nu si formatul celulei, adica sa am check box.
Ce ar trebui sa folosesc ca la o conditie anume sa imi insereze check box? Gasim rezolvarea?
Multumesc!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Indigo-ONE
Mesaje: 433
Membru din: Mar Dec 11, 2018 8:54 pm

Re: copiere check box

Mesaj de Indigo-ONE » Sâm Mai 11, 2019 12:30 pm

Salut,

Noroc ca ai mai avut de pus o intrebare...altfel nu mai "vedeam" raspuns la alta intrebare de-a ta, fie si cum ai rezolvat problema...in ce fel ai rezolvat ...etc
Buna, dupa navigarea prin topicurile de aici, nu am gasit rezolvare la problema cu care ma confrunt.
Desigur ca nu avem raspuns la toate posibilele intrebari...

In ce priveste intrebarea ta, aceasta nu se poate face cu formule ci cu cod VBA.
Ai putea incerca singur prin inregistrarea unui macro.
Daca nu reusesti, cu siguranta cineva de aici (forumisti) va incerca sa te ajute.


"I fear the day that technology will surpass our human interaction. The world will have a generation of idiots."
Albert Einstein

cristi_an
Mesaje: 162
Membru din: Mie Mai 18, 2011 11:21 am

Re: copiere check box

Mesaj de cristi_an » Sâm Mai 11, 2019 4:23 pm

Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Intrebari despre Excel 2007”