Am modificat ceva și acum e rău

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Word 2007. Editare, formatare, automatizare de documente
Închis
Dacoart
Mesaje: 21
Membru din: Joi Aug 25, 2011 10:40 am

Am modificat ceva și acum e rău

Mesaj de Dacoart » Joi Mar 09, 2017 12:26 pm

Salutare.
Vă rog să mă scuzați, am făcut ceva modificări în word, așa, de probă și acum nu mai știu să regvin la setările inițiale, e foarte deranjant. Sper să mă poată ajuta cineva :cry:

Concret, am încercat o soluție propusă printr-un topic, cred că era vorba de http://www.itlearning.ro/forum/viewtopi ... =56&t=7834 și acum am următoarele probleme:

- la anumite documente îmi apare un footer ciudat, care cîteodată poate fi scos, altădată nu
- în loc de hyperlinkuri apar niște istorii
- în loc de checkbox-uri apar alte istorii

Vă rog foarte mult să mă ajutați să revin la setările inițiale!
Mulțumesc anticipat.

P.S. Tot ce am zis mai sus se întîmplă doar în vizualizare, la printare e ok
footer.jpg
hyperlinkuri.jpg
checkbox.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4196
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Am modificat ceva și acum e rău

Mesaj de IPP » Joi Mar 09, 2017 12:41 pm

Buna ziua

Daca e doar de la vizualizare, folosind Alt+F9 (asa cum deja scrie in subiectul la care faceti trimitere) ar trebui sa comute intre modul normal (informatia propriuzisa) si "codul" aferent sau viceversa.

IP

Dacoart
Mesaje: 21
Membru din: Joi Aug 25, 2011 10:40 am

Re: Am modificat ceva și acum e rău

Mesaj de Dacoart » Joi Mar 09, 2017 1:02 pm

Perfect, mulțumesc mult. :!: :!: :!: Sincer, n-am mai citit din nou topicul respectiv și soluția cu Alt+F9 mi-a scăpat.

Acum ar mai fi o mică problemă...am dat cumva comanda să nu mai insereze automat hyperlinkuri. Astfel, orice trimitere către un site sau către o adresă de mail apare ca text simplu. Există vreo rezolvare și pentru acest lucru?

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Word 2007”