Schimbare Start-up folder - Intrebare

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Word 2007. Editare, formatare, automatizare de documente
Închis
Mihai38
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 22, 2014 11:48 pm

Schimbare Start-up folder - Intrebare

Mesaj de Mihai38 » Joi Ian 15, 2015 10:17 pm

Buna seara,

Ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema?
Pot schimba, in mod AUTOMAT, Word 2007 Start-up folder cu ajutorul vreunui script sau via Registry sau prin intermediul vreunui template?
Am schimbat de mana start-up folder pe toate PC-urile si am nevoie sa reseteze adresa din acel camp, TO DEFAULT (care este C:\Users\%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Word\STARTUP).
Eu am schimbat aceasta valoare in \\server\share\Wordstartup si am nevoie sa o modific la loc, la setarea originala de mai sus, fara sa ma duc by hand pe fiecare statie.

Ma gandeam la o cheie de registry, sau la un template ceva.... (care poate fi copiat si executat ca logon script etc). Nu gasesc nicaieri pe net ca aceasta valoare de start-up sa fie stocata undeva (registry sau program files\Microsoft Office\FISIER sau in %USERPROFILE%\Fisier). Caut unde este stocata valoarea asta p[entru a putea vedea daca o pot modifica, apoi fac deploy pe toate statiile cu fisierul respectiv care contine valoarea asta.

Help !!!!!
Multumesc frumos

Mihai38
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 22, 2014 11:48 pm

Re: Schimbare Start-up folder - Intrebare

Mesaj de Mihai38 » Joi Ian 15, 2015 11:44 pm

Rezolvat by myself: MicrosoftFixIt50599.msi

Reseteaza WORD la setarile default din %USERPROFILE%.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Word 2007”