Invitatie in Outlook 2007

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2007. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
razzystuff
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 05, 2012 8:00 pm

Invitatie in Outlook 2007

Mesaj de razzystuff » Mar Iul 17, 2012 8:32 am

Buna ziua,
As dori sa stiu cum pot trimite o invitatie in calebdar catre mai multe persoane, sa stiu cand vor participa, dar sa nu mai primesc mailuri de confirmare. Doar sa ma uit la sedinta si sa am statistica cu participantii.
Astept raspunsul,
Multumesc mult.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Invitatie in Outlook 2007

Mesaj de Dr.Windows » Mar Iul 17, 2012 4:09 pm

Depinde ce intelegi prin "sa am statistica cu participantii" - daca NU te intereseaza cine a confirmat participarea atunci se poate, doar trebuie sa debifezi optiunea Request Responses din grupul Attendees:
OutlookRequestResponses.jpg
Daca nu te intereseaza nici propunerile de modificare ora poti debifa si Allow New Time Proposals.

Dar asta inseamna ca in sectiunea Tracking vei vedea lista de participanti si toata lumea va avea "None" in coloana Response pentru ca nici unul nu va raspunde...

Daca vrei sa vezi si confirmarea de participare in sectiunea Tracking atunci ar trebui sa lasi bifata optiunea Request Responses si daca nu mai vrei sa fii deranjat de raspunsurile de confirmare verifica daca ai Tracking Options setate corect ca in poza de mai jos (optiunile se regasesc in Tools => Options => Preferences => E-mail Options => Tracking Options):
OutlookTrackingOptions.jpg
Primele 2 optiuni ar trebui sa fie activate in mod implicit de la instalarea Outlookului.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2007”