Problema cu Outlook-ul

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2007. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
andrei.badica

Problema cu Outlook-ul

Mesaj de andrei.badica » Mie Feb 03, 2010 11:17 am

Nu-mi pot seta Outlook-ul,imi apare o eroare.Help mee!!!
eroare outlook.rar
Imi cer scuze pentru calitatea pozelor,dar am scris si textul.
poza 1.deschizand outlooku-ul imi apare eroarea: The connection to microsoft exchange is unavailable. Outlook must be online or conected to complete the action.;dau ok si....
poza 2: Micosoft exchange server
Mailbox

poza 3: Cannot open your default e-mail folders.The file c:/....................... is not an offline folder file.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de Dr.Windows » Mie Feb 03, 2010 11:24 am

Din pacate pozele sunt inutilizabile...

Din ce spui tu problema este ori de conectivitate (nu ai adaptorul de retea configurat corect - ai acces la internet sau poti da un PING catre serverul tau Exchange?) ori nu ai dreptul de a folosi acel server Exchange - situatie in care ar trebui sa vorbesti cu administratorul de mesagerie din reteaua ta...

Pentru eroarea 3 - s-ar putea si ca profilul local - fisierul OST catre care iti indica eroarea - sa fie corupt si atunci poti incerca utilitarul SCANOST.EXE pentru a incerca repararea lui (daca mesajele nu sunt importante sau setarile sunt facute de asa natura incat inca mai exista in mail-boxul de pe server poti sa-l si stergi sau mai bine redenumeste-l ca sa-l mai ai la indemana in caz de nevoie)

andrei.badica

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de andrei.badica » Mie Feb 03, 2010 11:47 am

Este o problema de configurare a outlook-ului, dar chiar nu inteleg dc nu vrea sa-l deschida.Am sters acel fisier ost si degeaba mi-a aparut iar la deschiderea outlookului.L-am si redenumit degeaba si nu stiu cum sa folosesc utilitarul scanost.exe.

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de Dr. Cloud » Mie Feb 03, 2010 11:52 am

Poti sa accesezi meniul File si sa vezi daca nu cumva este bifata optiunea Work Offline ?

andrei.badica

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de andrei.badica » Mie Feb 03, 2010 12:24 pm

Ma poate ajuta cineva in problema cu Outlook-ul?

andrei.badica

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de andrei.badica » Mie Feb 03, 2010 12:26 pm

Nu pot sa accese meniul file deoarece nu pot intra deloc in program

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de Dr. Cloud » Mie Feb 03, 2010 12:27 pm

Ai incercat sa iti refaci contul?

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de Dr.Windows » Mie Feb 03, 2010 12:29 pm

andrei.badica scrie:Nu pot sa accese meniul file deoarece nu pot intra deloc in program
Daca nu poti intra in program sunt sanse destul de mari ca accesul sa fie interzis printr-o "politica de grup" setata de administratorul tau... asa ca iti recomand sa il intrebi daca "e de la el"... ca sa stim ce mai putem recomanda daca "e de la tine"... ;)

andrei.badica

Re: Problema cu Outlook-ul

Mesaj de andrei.badica » Mie Feb 03, 2010 2:54 pm

Am refacut contul si imi merge bine.Va multumesc

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2007”