inserare prezentare power point in pagina web

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Powerpoint 2003. Slide-uri, Big impact, More impact, Presentation Skills, etc
Închis
ionut
Mesaje: 9
Membru din: Lun Aug 31, 2009 11:04 am

inserare prezentare power point in pagina web

Mesaj de ionut » Lun Aug 31, 2009 11:18 am

se poate insera o prezentare power point intr-o pagina web ? si daca da ... sub ce format ? fiindca de foarte multe ori trebuie sa folosesc macromedia flash 8 pentru asa ceva.

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: inserare prezentare power point in pagina web

Mesaj de Dr.Excel » Lun Aug 31, 2009 4:25 pm

se poate insera direct prezentarea (roaga un designer sa-ti faca treaba asta). dar atentie, pt ca prezentarea ta sa poata fi rulata pe web trebuie ca vizitatorul paginii sa aibe powerpoint-ul instalat (sau macar viewer-ul) :)

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

ionut
Mesaje: 9
Membru din: Lun Aug 31, 2009 11:04 am

Re: inserare prezentare power point in pagina web

Mesaj de ionut » Mar Sep 01, 2009 10:34 am

eu ash vrea ceva mai mult ... sa se poata vedea prezentarea poate sub alt format dar fara sa aibe utilizatorul power point instalat.

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: inserare prezentare power point in pagina web

Mesaj de Dr.Excel » Mar Sep 01, 2009 10:46 am

incearca save as/other types/ htm page

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

enderium
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 24, 2009 2:23 pm

Re: inserare prezentare power point in pagina web

Mesaj de enderium » Joi Sep 24, 2009 3:01 pm

sau poti sa il faci pdf, in cazul asta nu ai nici probleme de compatibilitate...
sau mai era un program care ti-l face swf, adica flash si oricine are flash... cauta ppt2swf si sigur gasesti.

scouty
Mesaje: 5
Membru din: Joi Aug 20, 2009 4:07 pm

Re: inserare prezentare power point in pagina web

Mesaj de scouty » Lun Sep 28, 2009 5:02 pm

ionut scrie:se poate insera o prezentare power point intr-o pagina web ? si daca da ... sub ce format ? fiindca de foarte multe ori trebuie sa folosesc macromedia flash 8 pentru asa ceva.
eu am folosit Camstudio http://camstudio.org/ (gasiti mai multe software free, similare http://all-streaming-media.com/record-v ... ftware.htm ) ca sa capturez o prezentare PPV in format avi. Cum era sub 10 minute (limita maxima YouTube) am incarcat-o pe YouTube, apoi am putut chiar usor sa o inserez in pagina web. N-a fost cea mai eleganta solutie, dar a functionat perfect.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Powerpoint 2003”