animatie slide

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Powerpoint 2003. Slide-uri, Big impact, More impact, Presentation Skills, etc
Închis
Flory
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 7:42 pm

animatie slide

Mesaj de Flory » Lun Oct 12, 2009 12:43 pm

buna ziua.
Am realizat o prezentare in ppt. 2003 dar optiunile de animatie pe care mi le ofera softul sunt foarte reduse. Multe dinte optiuni nu functioneaza. E vre-o problema de soft? trebuie reinstalata aplicatia?

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: animatie slide

Mesaj de Dr.Windows » Lun Oct 12, 2009 3:34 pm

Depinde ce intelegi prin "posibilitati reduse"... pentru ca Powerpoint-ul iti ofera posibilitatea de a "sublinia" anumite momente din prezentare cu ajutorul unor animiatii, deci nu este specializat pe anumite chestii mai sofisticate... daca nu te ajuta lista de animatii din "meniul Slide Show \ Animation Schemes unde sunt cateva animatii predefinite atunci incearca Custom Animation unde iti poti defini tu ce vrei / cum vrei... dar iar... intre anumite limite...
Ca sa vedem daca e softul "defect" spune mai exact ce crezi ca iti lipseste ca sa verificam...

davidbodnariuc
Mesaje: 10
Membru din: Mie Feb 22, 2012 2:14 pm

Re: animatie slide

Mesaj de davidbodnariuc » Lun Feb 27, 2012 3:06 pm

Iti recomand sa installing din nou, daca iti face probleme. In plus eft tell sunt multe si interesante, daca le folosesti cu inspiration si ai imagining forte bune, validation Ma refer. poti fools I imagining png cu transparent a, sau daca foliose sit office 2007, ai putea face cateva effects interesante. Bafta!

alcoool2
Mesaje: 969
Membru din: Mie Dec 15, 2010 4:25 pm

Re: animatie slide

Mesaj de alcoool2 » Lun Feb 27, 2012 3:51 pm

@davidbodnariuc
Acum 2 ani si 4 luni poate ca sfaturile tale contau, dar dacă tot ai considerat ca e ok sa le dai permite-mi sa comentez pe seama lor:
1. nu cred ca reinstalarea este rezolvarea -- pentru ca anumite opțiuni pot fi blocate pana când în "scena" nu apare un obiect care poate fi folosit de acele opțiuni
2. Te rog folosește o romana mai coerenta -- în general nu am nimic cu greșelile de scriere, dar în caz-ul tău am probleme în a interpreta textul
10Q itlearning

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Powerpoint 2003”