Programul moderatorilor cu membrii forumului

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Închis
Stoema
Mesaje: 14
Membru din: Mar Iun 11, 2013 12:22 pm

Programul moderatorilor cu membrii forumului

Mesaj de Stoema » Lun Iun 24, 2013 7:43 am

Buna ziua!
As dori sa stiu, care este intervalul orar, si zilele in care administratorii si moderatorii, pot raspunde la intrebarile membrilor forumului? Am cautat in FAQ si nu am gasit acest subiect.
Multumesc.

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4196
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Programul moderatorilor cu membrii forumului

Mesaj de IPP » Lun Iun 24, 2013 8:06 am

Buna ziua

Ar trebui sa (re)cititi regulamentul acestui forum ;)

Sintetizat putin, strict pentru solicitarea dvs. raspunsurile ar fi:
-aici pot raspunde TOTI membrii (utilizatorii) inregistrati ai acestui forum. Ca unii reusesc sa o faca mai des doar in perioade de concurs reprezinta alt aspect. "Bulinele" de administrator/moderator au in primul rand legatura cu partea "administrativa". Inainte de toate suntem membri/utilizatori.
-nu se pune problema unui program al nimanui pentru simplu motiv ca nimeni nu este angajat al acestui forum. Acest lucru inseamna ca fiecare are (inca) propriul loc de munca si activeaza aici in mod VOLUNTAR, atat cat poate si, mai ales, cand poate. Si in limita cunostintelor propri. (Cam acelasi lucru il gasiti in profilul meu, care profil l-am creat tocmai pentru a nu raspunde prea des la astfel de intrebari ;) ).
Ar trebui sa vedeti si partea buna a lipsei unui "program": Exista multe raspunsuri care nu se situeaza intre orele 8-16 numai in zilele de L-V :lol:
-existenta unui program de lucru poate avea legatura cu un serviciu platit de tip call center si suport. Insa acesta este un forum, fapt ce inseamna cu totul altceva.

Asadar nu puteti emite niciun fel de pretentii privind programul si/sau rapiditatea raspunsurilor sau tratarea problemei dvs. cu prioritate. Poate sa fie o problema foarte simpla, atat timp cat nimeni nu are timp/disponibilitate sa o rezolve (mai) repede, nu va ramane decat sa asteptati sau sa "cautati in continuare". Daca doriti suport complet adresati-va unor firme/persoane specializate. Evident contra cost.

In ceea ce ma priveste, imi aloc un timp, de regula limitat pentru acest forum. Evident ca de multe ori, atunci cand chiar sunt "prins" cu o anumita problema depasesc acest timp dar acest lucru nu inseamna ca voi face din asta o regula. Si voluntariatul are o limita.

IP

Stoema
Mesaje: 14
Membru din: Mar Iun 11, 2013 12:22 pm

Re: Programul moderatorilor cu membrii forumului

Mesaj de Stoema » Lun Iun 24, 2013 8:55 am

N-am vrut sa fiu stanjenitor, am reusit din pacate. Am recitit regulamentul acestui forum si pagina de profil si am inteles ce inseamna FORUM.
Imi cer scuze.

Închis

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”