Subiecte active numai din sectiunea office?

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Închis
Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Subiecte active numai din sectiunea office?

Mesaj de mesersmith » Dum Ian 29, 2012 4:58 pm

Ideea nu-mi apartine, dar si inainte de a o citi in postarea unui coleg moderator, simteam si eu aceeasi nevoie.

Se poate seta ceva prin interfata forumului, astfel incat atunci cand folosim butonul "subiecte active" sa se poata selecta numai subiectele active doar in office?
Pt ca acum, o data cu acest concurs din aria Windows, subiectele office nu se mai vad deloc si e f greu sa mai gasesti acum subiectele care te intereseaza.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Subiecte active numai din sectiunea office?

Mesaj de Dr.Windows » Dum Ian 29, 2012 5:12 pm

In momentul in care esti pe prima pagina, ai o sectiune de mesaje necitite, subiecte active:
Filtrare1.jpg
Dupa ce ai selectat una din cele 2 optiuni, in partea de jos poti sa le "filtrezi suplimentar" dupa forum:
Filtrare2.jpg
In exemplul meu am selectat "Microsoft Windows - intrebari tehnice" pentru a vedea TOATE subiectele din TOATE subforumurile dedicate sistemului de operare Windows.

Dupa acelasi model poti selecta Microsoft Access - intrebari tehnice pentru a vedea TOT ce este nou in zona Access, asta daca nu vrei sa selectezi direct un subforum dedicat unei anumite versiuni de Access
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Subiecte active numai din sectiunea office?

Mesaj de mesersmith » Dum Ian 29, 2012 5:20 pm

Am retinut si asa o sa folosesc forumul de acum, desi e destul de peste mana folosirea filtrului acela, pt ca e tocmai jos si nu vine firesc in prelungirea filtrelor de sus.
In plus, am observat ca daca intarzii in selectia unei subsectiuni, mi se inchide acel combo.
Oricum, tot e bine decat deloc. ;)

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Subiecte active numai din sectiunea office?

Mesaj de Dr.Windows » Lun Ian 30, 2012 9:48 am

mesersmith scrie:In plus, am observat ca daca intarzii in selectia unei subsectiuni, mi se inchide acel combo.
Fii mai "hotarat" si atunci nu o sa se mai inchida... :lol:

In plus, atentie - "smecheria" este valabila doar pentru sectiunile de tip "intrebari tehnice"... pentru ca daca incerci sa selectezi un forum "mai sus", ca de ex. "Comunitatea..." nu va mai merge.

Evident ca la un forum "mai jos" va functiona.... dar deja nu mai este util pentru ca este ca si cum ai neviga prin fiecare subforum in parte... asa ca cea mai buna alegere raman sectiunile care contin "intrebari tehnice"...

Închis

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”