Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de mariusc » Lun Oct 21, 2013 6:09 pm

Multumesc!

Catalin B.
Moderator
Moderator
Mesaje: 813
Membru din: Vin Sep 09, 2011 4:05 pm
Localitate: Iaşi

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de Catalin B. » Lun Oct 21, 2013 6:23 pm

mariusc scrie:Ca sa iti raspund la intrebare, voiam sa ma conving ca se verifica ip-urile. Daca tot ai facut asta pt mine, te mai rog sa faci public si ce utilizatori au votat de la acelasi ip si pe cine au votat. Multumesc anticipat. A se observa faptul ca nu sunt inscris in concurs.
Rapoartele nu sunt publice, poti sa te adresezi direct Dr.Excel daca crezi ca e necesar. Am postat acea imagine, pe care am sters-o la dorinta ta de a pastra acel IP confidential(din lista ta de peste 20 IP-uri dinamice, generate de ISP, nu este ip-ul calculatorului tau) cu alt scop: pot fi verificati userii, dar nu cred ca pentru asta exista forumul. Hai sa lasam teoria conspiratiei si sa incercam sa uitam de fenomenul big brother, nu noi ne ocupam de asta...
Probleme să fie, că soluţii se găsesc...

mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de mariusc » Lun Oct 21, 2013 6:43 pm

Salut,
Catalin B. scrie:Rapoartele nu sunt publice, poti sa te adresezi direct Dr.Excel daca crezi ca e necesar.
Nici IP-urile nu sunt publice. Tocmai din acest motiv m-am adresat lui Bogdan.
Catalin B. scrie:Am postat acea imagine, pe care am sters-o la dorinta ta de a pastra acel IP confidential(din lista ta de peste 20 IP-uri dinamice, generate de ISP, nu este ip-ul calculatorului tau)
Ai fost indus in eroare foarte usor. Intradevar, am IP-uri dinamice datorita faptului ca acasa am abonament de internet pe persoana fizica. Si ISP-ul in cauza nu aloca IP static persoanelor fizice, decat contra cost.
Dar cand sunt la servici, nu am IP dinamic. Tocmai din acest motiv, scuze ca ma repet, m-am adresat direct lui Bogdan.
Ultima oară modificat Lun Oct 21, 2013 7:03 pm de către mariusc, modificat 1 dată în total.

Catalin B.
Moderator
Moderator
Mesaje: 813
Membru din: Vin Sep 09, 2011 4:05 pm
Localitate: Iaşi

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de Catalin B. » Lun Oct 21, 2013 6:48 pm

Ai dreptate, mea culpa... Oricum, am scos acea informatie, asa ca sper ca esti multumit acum :)
Probleme să fie, că soluţii se găsesc...

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de mesersmith » Lun Oct 21, 2013 7:05 pm

Pe un alt forum unde sunt moderator, am incercat sa urmarim anumiti useri care postasera injurii si apoi isi facusera un alt cont, insa nu am avut succes deloc, in special cu cei care aveau ip-uri de rds si digi, dar si cu cei de upc bucuresti.
Asta pentru ca pe oricine cautai, gaseai aceleasi ip-uri ca la alti useri sau ii gaseai ca si locatie in aceleasi locuri in care erau alte cateva zeci sau sute de alti colegi.

In alta ordine de idei, mai sunt si ip-uri fixe si acestea uneori nu e indicat a fi facute publice, mai ales daca ar putea apartine unor companii.

mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de mariusc » Lun Oct 21, 2013 7:42 pm

Buna seara,

Din pacate, discutia a degenerat si a deviat de la subiectul principal, si anume votul pentru concurs.
Am constatat ca se poate vota fara nici un post. Nu se pot acorda voturi negative.
In ritmul acesta, un utilizator poate scoate zeci, sa nu zic sute, de voturi pentru niste postari de o calitate inferioara acestui forum.

In continuare mentionez ca este doar o parere si atat.

Marius

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de mesersmith » Mie Oct 23, 2013 9:54 pm

Moderatorii au drept de vot?

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4196
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de IPP » Joi Oct 24, 2013 6:36 am

mesersmith scrie:Moderatorii au drept de vot?
Moderatorii sunt in primul rand utilizatori-membri ai acestui forum. Asadar au drept de vot, 1 singur vot, ca toti ceilalti.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de mesersmith » Joi Oct 24, 2013 6:58 am

Mulţumesc, IPP, așa bănuiam și eu. E absolut normal, dar am zis să întreb.

WarnerLuh
Mesaje: 3
Membru din: Joi Dec 27, 2018 10:23 pm
Localitate: Panama
Contact:

Sugestii si reclamatii legate de concursuri

Mesaj de WarnerLuh » Dum Dec 30, 2018 4:24 pm

Dupa cum zice si topicul mare "Condica de sugestii si reclamatii", aici ar trebui sa apara sugestii si reclamatii, dar nu prea se vad nici de unele.

Voi incepe eu cu o sugestie pentru LARRY: am observat ca ora la care sunt trecute posturile, ca fiind postate este cu fix 1 ora in urma.

Mai pe romaneste, daca eu postez acum intr-un topic, postul apare ca si cand a fost postat cu o ora in urma de altfele vorba de "ceasul forumului", care e ramas in urma...cred ca mai trebuie "intors"

Sigur ca nu e o problema tragica....dar am tinut sa precizez asta de dragul perfectiunii

Scrie răspuns

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”