Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Închis
Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Dum Noi 27, 2011 4:56 pm

M-am gandit mult daca sa scriu sau nu acest mesaj.
Ma gandeam si cred in continuare ca nu are rost, insa vreau sa fie un semnal de alarma pt cei care sunt sau pot fi in aceeasi situatie.

In ultimele aproape doua saptamani nu am mai intrat pe forum din doua motive: atitudinea total necalificata a unui coleg moderator care nu mai conteaza si, cel mai important motiv si principalul, faptul ca am castigat un super premiu, un vaucher de 700 euro pt niste cursuri in clasa care nu numai ca nu mi s-a acordat, dar nu am fost contactat in niciun fel, timp in care alti colegi care au castigat si ei aceleasi super premii, deja fac aceste cursuri.

Pt relatarea exacta a lucrurilor, am fost contactat de dr Excel pe privat si care mi-a spus de nu stiu ce scapare a nu stiu carei fete, si i-am transmis datele de contact si lui, desi le mai dadusem inca o data fara niciun rezultat.

Ma asteptam sa fiu contactat si sa mi se spuna ca, de ex in perioada asta nu se organizeaza aceste cursuri si ca sunt inscris la ele pt perioada cand se vor tine.
Nimic.
Tacere absoluta in timp ce alti colegi au primit premiile si fac sau au facut cursurile.

Intrebarea mea, cred, e una fireasca: aceste premii se dau in functie de culoarea ochilor castigatorilor?
Conteaza daca acesti castigatori sunt sau nu sunt genul care sa-si tina ciocul mic doar pt a fi pe placul celor care decid acordarea premiilor?

Eu nu acuz pe nimeni de nimic, doar intreb. Asa stau lucrurile?

Intamplarea face sa-mi pot permite orice curs de genul acesta,insa aici e vorba de un principiu simplu: suna frumos cand te lauzi cu premii de 30 000 euro din care acorzi doar o parte.
Sper, totusi, ca este o simpla scapare, desi ma indoiesc, pt ca au mai fost discutii in topicul dedicat premiilor si e imposibil sa nu se fi sesizat cineva.

Pacat.

Evident ca dupa postarea aceasta iese total din discutie ideea de a mi se mai acorda acest premiu, insa nu acesta este scopul demersului meu.

Pentru cei pe care ii pot ajuta, ma pot gasi pe privat.
Pana cand o sa se stearga acest topic sau pana mi se va sterge contul, in semnatura mea este id-ul de mess unde pot fi gasit.

Imi rezerv dreptul sa fac publica aceasta intamplare prin toate mijloacele pe care le cred de cuviinta.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Dum Noi 27, 2011 5:31 pm

Sper sa ia atitudine cat mai multi colegi, pt ca se poate intampla oricui acelasi lucru.

smcsa
Mesaje: 2805
Membru din: Mar Sep 29, 2009 7:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de smcsa » Dum Noi 27, 2011 5:54 pm

Eu am facut-o aici, asa ca imi mut atitudinea si pe acest topic.

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de Dr.Excel » Dum Noi 27, 2011 6:17 pm

Special am pus o perioada de un an de zile pentru organizarea cursurilor pentru care exista castigatori. Ca sa fim siguri ca se vor organiza! Exista anumite cursuri (mai ales cele de VBA) care se cer foarte rar si nu putem sa organizam un curs doar cu o persoana in sala :(

Toate persoanele care au castigat vaucere de training sunt pe listele noastre de asteptare si niciuna nu va fi omisa.

S-au organizat pana acum cursuri de Autocad, Excel (incepatori), 3d studio, etc si se vor organiza si celelalte pana in Septembrie 2012 (cand expira vaucerele castigate). Daca prin absurd va exista vreun curs pt care exista vaucer castigator care NU se va organiza pana in Septembrie 2012, atunci o sa organizam cursul doar cu persoana respectiva ;)

Pana una alta, ca sa nu mai fie discutii, am sa public un thread separat cu toti castigatorii si cursurile care si le-au ales, urmand sa o updatam in permanenta (cine a participat la curs il scoatem de pe lista si asteptam si feedback-ul respectivului legat de organizarea cursului)

Va marturisesc ca nu este usor nici pentru noi sa sincronizam inscrierile offline (tel/email) cu cele din online (mai ales forum).

Oferta IT Learning se adreseaza in exclusivitate companiilor care doresc sa-si perfectioneze personalul prin cursuri personalizate.
Cererile de cursuri vor putea fi onorate doar pentru grupe formate din minim 8 participanti.
ITLearning nu are in portofoliu cursuri in format OPEN (liste de asteptare sau date stabilite in avans). Iar noi acum incercam sa chemam castigatorii concursului in cadrul grupelor cerute de companii

Dar chiar si asa, sunt convins ca Nu o sa existe niciun castigator care sa nu poata sa-si foloseasca vaucerele

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Dum Noi 27, 2011 6:58 pm

Cat de greu era sa primeasca fiecare dintre cei care au castigat cate un mail in care sa li se spuna chestia asta?
Eu am presupus ca asa e normal.
Si nu cred ca durea pixul pe nimeni.
In plus, in topicul dedicat acestui concurs, noi am tot discutat, am tot povestit, care si cum a patit si nu a intervenit niciun oficial macar cu un comentariu legat de problema asta.
Nu cred ca cineva nu ar fi inteles situatia, pt ca e f logica, nu poti tine un curs cu o persoana.
Un mail sau un comentariu in acel post ar fi lamurit lucrurile.

Mai mult, daca se anuntau cursurile imediat urmatoare, poate o parte dintre noi am fi renuntat la un curs care e f rar si am fi optat pt un alt curs, asta in ideea de a fi ok pt toata lumea.
Asta este.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Lun Feb 20, 2012 8:26 pm

Dr.Excel scrie:
Pana una alta, ca sa nu mai fie discutii, am sa public un thread separat cu toti castigatorii si cursurile care si le-au ales, urmand sa o updatam in permanenta (cine a participat la curs il scoatem de pe lista si asteptam si feedback-ul respectivului legat de organizarea cursului)

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de Dr.Excel » Lun Feb 20, 2012 8:49 pm

Vesti proaste cu cursurile Open, nu am putut sa le organizam (nu au fost inscrieri) :(
Revenim

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Lun Feb 20, 2012 8:54 pm

:P
Eu ma refeream la acel thread pe care spuneai ca-l faci.
Insist cu ideea ca daca s-ar fi publicat aici lista cu toate cursurile ce urmau a se organiza in perioada imediat urmatoare, probabil ca unii dintre noi ar fi putut sa renunte la ce au ales initial, schimbandu-si optiunea si alegand ceva ce se organizeaza pe parcursul vietii prezente.

Cat priveste premiul...nici nu ma asteptam.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Sâm Mai 19, 2012 4:23 pm

Mai sunt cateva luni pana in septembrie...
Se mai intampla ceva in sensul vaucher-elor?

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: Care sunt criteriile de acordare a premiilor?!?

Mesaj de mesersmith » Mie Mai 23, 2012 7:42 pm

Se pare ca nu.
Multumesc.

Închis

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”