ciudatenie vizualizare mesaje active.

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

ciudatenie vizualizare mesaje active.

Mesaj de mesersmith » Sâm Aug 13, 2011 9:37 pm

nu stiu exact ce s-a intamplat, dar saptamana asta nu imi aparea niciun mesaj nou sau activ.
eu folosesc forumul asta numai apasand in prima pagina butonul "vizualizare mesaje active" si aveam acolo toate mesajele in care se scria ceva in ultimele zile.
acum, nu numai ca nu functioneaza corect, dar nici nu mai retine pe ce perioada vreau sa-mi afiseze, si o ia mereu cu 7 zile.
oricum, daca modific la o luna, imi afiseaza o gramada de mesaje, dar nu stiu dupa ce criterii, ca de ex topicurile in care am scris eu acum 5 minute nu le mai arata si stiu sigur ca le arata.

la mesajele active, pana acum apareau si topicurile in care raspunsesem eu cu cateva minute in urma.
nu asa ar trebui?
pt ca de multe ori, dupa ce raspund la vreo problema, imi mai vine cate o idee si vreau sa-mi modific mesajul, dar acum nemaifiind in subiecte active, trebuie sa intru pe mine si sa-mi caut ultimele mesaje.
am schimbat si browser-ul si am sters si cookies-urile.
e ceva din interfata, va face si voua sau numai la mine e asa?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ultima oară modificat Sâm Aug 13, 2011 9:45 pm de către mesersmith, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: ciudatenie vizualizare mesaje active.

Mesaj de mesersmith » Sâm Aug 13, 2011 9:42 pm

si inca o ciudatenie.
in atasament se vede ca sunt in condica de sugestii si reclamatii, ca am selectat sa-mi dea toate mesajele din ultimele 3 luni si sa mi le afiseze descrescator dupa data.
rezultatul?
nu are nicio legatura cu cronologia.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: ciudatenie vizualizare mesaje active.

Mesaj de mesersmith » Lun Aug 22, 2011 11:08 pm

deja nu-l mai suport, nu mai pot vedea lista cu mesaje active, indiferent de pe ce calculator intru.
ca sa pot raspunde, trebuie sa iau fiecare sectiune in parte, sa o deschid, sa caut mesajele noi, etc.
la voi tot asa rau merge?
pt ca am intrat de pe vreo cinci calculatoare si la fel e.
pe mobil, aceeasi situatie.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: ciudatenie vizualizare mesaje active.

Mesaj de Dr.Windows » Joi Aug 25, 2011 3:24 pm

Am corectat problema cu "mesajele active" si cred ca este ok si partea cu "selectia din condica de sugestii si reclamatii".
Acum sper sa nu mai fie probleme.

L.E.: Cu partea de sortare ramane o totusi "problema" pentru ca DENUMIREA campului "sorteaza dupa" DATA MESAJ este incorecta - mai exact TRADUCEREA este incorecta... ;) - pentru ca in vesriunea "engleza" (mai exact "Brittish English" - o sa verifica de ce nu merge si "English US") in loc de acea "data mesaj" este defapt "post time" care inseamna doar "ora mesajului" si chiar se uita numai la ora nu si la data... :roll: desi daca stau sa ma uita mai bine parca nici dupa asta nu sorteaza... dar mai verific...

HenryTet
Mesaje: 3
Membru din: Dum Feb 03, 2019 10:33 am
Localitate: Sri Lanka
Contact:

ciudatenie vizualizare mesaje active

Mesaj de HenryTet » Sâm Mar 16, 2019 2:11 am

Multa lume doreste sa vada cele mai recente mesaje afisate in josul paginii pentru o mai usoara vizualizare a tot ce se intampla nou pe forum.Multumesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”