probleme logare

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

probleme logare

Mesaj de Adrian » Mie Iul 27, 2011 5:46 pm

De mai mult timp am o problema de natura tehnica.
Ma autentific pe forum , citesc mesajele postate dain momentul cand incerc sa scriu o replica la un mesaj de pe forum imi apare un mesaj de alerta care imi spune ca trebuie sa ma autentific pentru a putea raspunde. Azi mi s-a intamplat de trei ori consecutiv acelasi lucru iar ieri am scris niste mesaje pe forum care, ulterior am constatat ca nu au ajuns la destinatie.
Nu stiu daca problema este din cauza conexiunii mele la internet sau e una legata de contul meu de utilizator (avand in vedere ca am bifat optiunea de autentificare automata tocmai din cauza internetului) :mrgreen:

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: probleme logare

Mesaj de mesersmith » Mie Iul 27, 2011 5:47 pm

sterge cookies-urile si relogheaza-te.
daca folosesti opera, sigur asta e, desi mie mi-a facut si cu porcaria aia de internet explorer.

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: probleme logare

Mesaj de Dr.Excel » Mie Iul 27, 2011 5:56 pm

Adrian, ce browser folosesti?

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Joi Iul 28, 2011 10:40 am

internet explorer 8

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: probleme logare

Mesaj de Dr.Windows » Joi Iul 28, 2011 7:47 pm

Ai cumva instalat un antivirus sau alte aplicatii de tip "anti-spyware" care iti fac "curat" prin cookie-uri?... pentru ca altfel nu se explica... deoarece chiar daca ramai temporar fara conexiuni acel "login cookie" este valabil o perioada destul de lunga si nu are cum sa expire asa "instantaneu"... doar daca stai sa editezi mesajul pe bucatele si in final iti ia "o ora"...

Esti sigur ca mesajul de alerta este cel al forumului?... Poti pune o captura de ecran?

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Joi Iul 28, 2011 10:29 pm

antivirusul este simantec end point.
azi am patit o singura data acest lucru si, mai mult dupa ce am introdus userul si parola pagina de logare s-a blocat. am inchis pagina de internet si cand am reaccesat forumul m-a logat automat.
daca mai apar astfel de probleme o sa trimit si o captura de ecran. (gratie forumistilor am intrat in posesia unui softulet ce poate fi instalat chiar si daca nu ai drepturi de administrator pe statia de lucru.)

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Vin Iul 29, 2011 3:32 pm

se intampla ceva ciudat si nu pricep. pe yahoo, citesc mesajul, raspund la el, imi apare fie un mesaj de eroare ca cel alaturat, dar raspunsul pleaca iar mie imi apare mesajul la care am raspuns ca fiind necitit.
alta speta: forwardez un mesaj si-mi apare mesaj de eroare - mesajul nu a fost trimis try again, mesajul totusi pleaca (asa ca am trimis cate un mesaj si de 3-4 ori. acelasi lucru l-am patit si cu mesajele pe forum, m-am relogat am rescris mesajul si cand sa-l postez am vazut ca el era deja pe forum.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: probleme logare

Mesaj de Dr.Excel » Vin Iul 29, 2011 3:37 pm

Adriane, modifica poza pentru ca strica intreg layout-ul site-ului :(

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: probleme logare

Mesaj de Adrian » Vin Iul 29, 2011 4:03 pm

sorry dar nu mai am cum s-o modific pe forum (nu mai e activa optiunea de modificare)
Am crezut ca am atasat varianta in care selectasem doar caseta de dialog nu toata captura asa ca rog un moderator s-o modifice!

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: probleme logare

Mesaj de mesersmith » Vin Iul 29, 2011 6:38 pm

intr-adevar, cred ca ai ceva probleme de logare.
si spun asta pt ca, daca apas vizualizare subiecte active, in topicul asta si in topicurile in care tu ai raspuns ultimul, la ultimul care a scris in acest topic, il vad pe dr excel si nu pe tine, desi tu ai scris ultimul.
ciudat.
ba mai mult, intru in topic, il citesc si daca ma duc inapoi in pagina cu subiecte active, vad topicul tot cu rosu, ca si cum a scris cineva si nu am apucat sa citesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”