Microsoft Office 2010 SP1

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Închis
Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Microsoft Office 2010 SP1

Mesaj de Dr.Windows » Joi Iun 30, 2011 2:05 pm

In sfarsit, ar spune unii... ;)

A aparut prima "revizie generala" (service pack) pentru pachetul Microsoft Office 2010 care poate fi descarcat prin Microsoft Updates sau de aici: Descărcați acum pachetul Microsoft Office 2010 Service Pack 1.

Pentru a vedea imbunatatirile aduse cititi articolul Microsoft: Descrierea Office 2010 SP1 pentru ca lista este destul de lunga... iar pentru curiosii care vor o lista completa puteti descarca un fisier Excel de peste 400 de linii cu toate "fix-urile": Microsoft Office 2010 Service Pack 1 Changes.xlsx.

krmen91
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 07, 2011 1:17 pm

Re: Microsoft Office 2010 SP1

Mesaj de krmen91 » Joi Iul 07, 2011 1:56 pm

Buna nu stiu daca postez aceasta intrebare in locul potrivit, dar sper ca cineva ma va putea ajuta. Am avut instalat pe calculator Microsoft Office 2010 Home and Student - l-am descarcat de pe site-ul office varianta trial 60 de zile si mai aveam vreo 40 de zile cred - si azi cand am vrut sa scriu ceva in word imi apareau toate documentele din calculator ca nu le pot deschide cu word-office - apareau ca si cum nu as fi avut instalat office-ul . Am incercat sa dezinstalez officeul din control pannel pentru ca apoi sa il pot reinstala iar, dar nu ma lasa sa dezinstalez 2 chestii din control pannel orice am facut si orice am incercat nu pot nici sa le sterg , nimic, ceea ce nu pot sa sterg/dezinstalez este Microsoft Office Click To Run 2010 cand dau pe el remove imi apare: - The action cannot be completed. If the problem continues contact Microsoft Product Support- .Iar a doua chestie din control pannel ce nu pot sa o dezinstalez este Microsoft Office Home and Student 2010 English si imi apare aceeasi eroare ca si mai sus am dat search in tot calculatorul ca sa mi le gaseasca cele doua fisiere sau documente sau ce sunt si nu lea gasit nicaieri . As vrea sa stiu cum sa scap de cele doua chestii sa dezinstalez tot ce tine de office din calculator ca mai apoi sa pot instala o versiune diferita de cea care am avut-o. Multumesc

smcsa
Mesaje: 2805
Membru din: Mar Sep 29, 2009 7:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: Microsoft Office 2010 SP1

Mesaj de smcsa » Joi Iul 07, 2011 3:41 pm

Nu, n-ai postat in locul potrivit. Aici se discuta despre SP1, dar fiind la primul...
Ai incercat un Restore la starea anterioara instalarii Office ?

Închis

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”