Dorinta de utilizator ...

Intrebari/Sugestii privind activitatea forumului si a comunitatii Microsoft Office din Romania
Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de Dr.Excel » Lun Iun 13, 2011 9:18 am

1. Imi doresc ca activitatea sa redevina cea din 2010;
Cred ca trebuie sa ne aduci aminte cum era in 2010, pentru ca mie unul nu mi se pare ca s-a schimbat prea mult activitatea in ultimul an.
2. Imi doresc sa nu mai apara topicuri doar de dragul de a acumula postari pentru castigarea unui premiu la un concurs existent;
Dar asta ne dorim inca de la inceput. Sa vezi cati oportunisti o sa apara dupa ce o sa incepem concursurile cu premii in telefoane si tablete Windows 8 :o .
3. Imi doresc ca voi, moderatorii, sa aveti fiecare cate o versiune de Office 2003, 2007 si 2010;
Dar de ce iti doresti asa ceva? Eu imi doresc ca toti utilizatorii acestui site sa aibe cate o versiune de Office 2003, 2007 si 2010. Si?
4. Imi doresc sa simt din nou atractia de a citi/intreba/raspunde pe aceasta Comunitate;
Ok, zici tu ca nu (mai) suntem, dar oare de ce? Am fost vreodata? Daca da, ce crezi tu ca s-a intamplat? Ca eu unul nu-mi dau seama sa se fi schimbat ceva de anul trecut pana acum.
5. Imi doresc sa imi imbunatatesc cunosintele existente despre Office 2003, 2007 si 2010;
Cu totii cred ca ne dorim asta (inclusiv moderatorii si administratorii). Asa, si? De ce postezi afirmatia asta la "Condica de sugestii si reclamatii"?
6. Imi doresc ca voi in special, moderatorii, sa utilizati Office 2010. Aici exemplific : pe viitor am in plan sa propun trecerea la Office 2010 in compania in care activez si utilizarea voastra a pachetului 2010, care mi-ati oferit cele mai concludente si complete raspunsuri de-a lungul activitatii mele pe aceasta comunitate, va fi un argument important in sustinerea acestei propuneri;
Nu poti sa-ti doresti asa ceva (bine, poti, dar nu te ajuta cu nimic).
7. Imi doresc sa am de invatat ceva nou zi de zi de la aceasta Comunitate;
Sa inteleg ca nu se mai intampla sa inveti cate ceva nou? Curios, eu unul in fiecare zi aflu cate ceva nou ...
8. Imi doresc ca Alexx sa revina pe forum;
Si noi, din pacate a fost dorinta lui Alex de a intrerupe (fara nicio explicatie) legatura cu noi :? Cu de-a sila nu se poate, poate ca in timp o sa-si dea si el seama ca meritam sa ne spuna macar un "la revedere" inainte de a ne "tranti" usa.
9. Imi doresc ca aceasta Comunitate sa nu intre in categoria specifica Romaniei , si anume :"Orice minune dureaza 3 zile!";
Ma rog, nu am auzit de aceasta categorie (poate ne dai detalii), pana una alta aceasta comunitate mai are putin si implineste 3 ani si aproape 30.000 de posturi (de la peste 3500 useri). Te rog sa citesti lista de resurse (gratuite) create de comunitate : 1000 de resurse gratuite create de Comunitatea Microsoft Office din Romania
10. Imi doresc sa nu "devin" o persoana non-grata in randul acestei comunitati in urma acestui topic.
In urma acestui topic nu cred, dar avand in vedere cum si (mai ales) la ce te gandesti se poate spune ca esti pe drumul cel bun :twisted:

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

mariusc

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de mariusc » Mar Iun 14, 2011 8:15 am

1. Se raspundea mai rapid si complet.
3. Pt ca moderatorii inteleg cel mai bine si rapid problema descrisa de utilizator. Si tot ei sunt cei care raspund cel mai rapid aproape la fiecare problema.
4. "Ok, zici tu ca nu (mai) suntem, dar oare de ce? Am fost vreodata? Daca da, ce crezi tu ca s-a intamplat?" Probabil din lipsa de timp. Da. Din ce a raspuns lucian, e posibil sa fie vorba tot de lipsa de timp si de faptul ca nu se foloseste fiecare versiune de office.
5. Am postat in locul nepotrivit, imi cer scuze. Eu cred ca trebuia sa postez in "Discutii libere (Cafenea)".
7. In unele zile, aici, nu.
9. Felicitari! Tot inainte! Potential exista! Este de toata admiratia faptul ca se acorda resurse gratuit!
10. Am identificat o problema. Am investigat-o. Am identificat-o. Am venit cu o solutie si cu o propunere de rezolvare pentru viitor. Multumesc pentru feed-back. :)

Avatar utilizator
gecs
Moderator
Moderator
Mesaje: 2311
Membru din: Sâm Aug 15, 2009 10:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de gecs » Mar Iun 14, 2011 8:39 am

Desi am zis ca nu mai raspund la subiectul asta, simt nevoia sa-mi spun parerea intr-o anume privinta.
mariusc scrie:1. Se raspundea mai rapid si complet.
...
Eu am impresia ca tu confunzi un FORUM cu un site de asistenta tehnica (GRATUITA?!?). Fiecare din cei care raspund, moderatori sau nu, raspund asa cum cred de cuviinta - nu exista vreo obligatie de a raspunde rapid, corect, complet, exhaustiv etc.

Te-ai intrebat cat la suta din aceasta impresie de "mai rapid si complet" se datoreaza si diferentei de perceptie intre tine, cel de acum un an si nivelul acela de cunostinte si cel de acum, cu nivelul de cunostinte imbogatit DATORITA ACESTUI FORUM?

Te-ai intrebat cate din problemele la care deja s-a raspuns, nu numai o data, se tot repeta si nu mai merita un raspuns (sunt participanti cu sute de postari pe forum care inca deschid subiecte despre VLOOKUP... :evil: )?

Cred ca problema "identificata" de tine e falsa - nu e obligatoriu ca toti moderatorii sa aiba toate versiunile de Office instalate, incepand cu 2003. Asta poti sa impui in firma in care lucrezi, sau la propria firma, dar asta e un forum - limiteaza-ti aprecierile si asteptarile in functie de acest statut si mai si intreaba-te din cand in cand daca pretentiile tale nu sunt cumva exagerate.

mariusc

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de mariusc » Mar Iun 14, 2011 9:34 am

gecs scrie:Desi am zis ca nu mai raspund la subiectul asta, simt nevoia sa-mi spun parerea intr-o anume privinta.
Ma bucur ca ai facut-o!
gecs scrie:...Eu am impresia ca tu confunzi un FORUM cu un site de asistenta tehnica (GRATUITA?!?). Fiecare din cei care raspund, moderatori sau nu, raspund asa cum cred de cuviinta - nu exista vreo obligatie de a raspunde rapid, corect, complet, exhaustiv etc.
Multumesc pentru impresie! Ma ajuta!
gecs scrie:Te-ai intrebat cat la suta din aceasta impresie de "mai rapid si complet" se datoreaza si diferentei de perceptie intre tine, cel de acum un an si nivelul acela de cunostinte si cel de acum, cu nivelul de cunostinte imbogatit DATORITA ACESTUI FORUM?
Da - ma bucur ca am gasit acest forum. Se poate si mai bine in ceea ce priveste perceptia, si in ceea ce priveste bagajul de cunostinte, si in ceea ce priveste numarul de postari, si in calitatea acestor postari.

gecs scrie:Cred ca problema "identificata" de tine e falsa - nu e obligatoriu ca toti moderatorii sa aiba toate versiunile de Office instalate, incepand cu 2003. Asta poti sa impui in firma in care lucrezi, sau la propria firma, dar asta e un forum - limiteaza-ti aprecierile si asteptarile in functie de acest statut si mai si intreaba-te din cand in cand daca pretentiile tale nu sunt cumva exagerate.
Am facut-o si pana acum in toate postarile mele, o voi face si de acum inainte. In general nu impun, in general propun.

Multumesc pentru feed-back, gecs.

Avatar utilizator
gecs
Moderator
Moderator
Mesaje: 2311
Membru din: Sâm Aug 15, 2009 10:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de gecs » Mar Iun 14, 2011 9:49 am

Nu cred ca era cazul sa fii ironic, dar daca asta ti-e limbajul preferat, ma voi conforma.

mariusc

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de mariusc » Mar Iun 14, 2011 9:51 am

Chiar nu am fost ironic. Regret ca ai perceput raspunsul meu astfel.

Avatar utilizator
gecs
Moderator
Moderator
Mesaje: 2311
Membru din: Sâm Aug 15, 2009 10:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de gecs » Mar Iun 14, 2011 9:53 am

Dac-as fi nascut ieri, poate te-as crede...

mariusc

Re: Dorinta de utilizator ...

Mesaj de mariusc » Mar Iun 14, 2011 10:06 am

Cu riscul de a repeta, regret ca nu ma crezi.

Închis

Înapoi la “Condica de sugestii si reclamatii”