Dupa actualizare, nu mai functioneaza scanerul la imprimanta

Ce este nou in Microsoft Windows 10?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows 10
vasileraz58
Mesaje: 224
Membru din: Mar Aug 25, 2015 10:47 am
Localitate: Jud. Sibiu

Dupa actualizare, nu mai functioneaza scanerul la imprimanta

Mesaj de vasileraz58 » Mie Mar 09, 2022 10:27 am

Buna ziua!
Am instalat windows 10 pro de mai mult timp si dupa ce am actualizat la versiunea 21H1 OS build 19043.1566, am observat ca nu imi mai scaneaza documentele imprimanta. Am crezut ca s-a stricat imprimanta, dar am instalat-o pe un alt calculator care are tot windows 10 pro, insa cu alta versiune mai veche si merge. Am incercat sa dezinstalez update-ul KB 5000736 (care, cred eu ca din cauza lui nu merge imprimanta) cu click dreapta, dar nu se intampla nimic. Am incercat sa revin inapoi la versiunea veche 1909 care am avut-o, dar nu mai pot face nimic deoarece a trecut mai mult de o luna de cand am versiunea 21H1.
Va rog, ce sfaturi imi puteti da pentru a reveni la versiunea veche. Nu as schimba imprimanta multifunctionala, deoarece ea este noua si a fost si vreo 1230 de lei, iar sa fac reinstalare de windows nu as vrea. Multumesc!

Indigo-ONE
Mesaje: 435
Membru din: Mar Dec 11, 2018 8:54 pm

Re: Dupa actualizare, nu mai functioneaza scanerul la imprimanta

Mesaj de Indigo-ONE » Dum Mar 13, 2022 5:30 pm

Buna ziua,

Cauta pe net un driver mai nou ptr. imprimanta multifunctionala.
Daca nu gasesti, reinstaleaza vechiul driver.
Spor la treaba.


"I fear the day that technology will surpass our human interaction. The world will have a generation of idiots."
Albert Einstein

vasileraz58
Mesaje: 224
Membru din: Mar Aug 25, 2015 10:47 am
Localitate: Jud. Sibiu

Re: Dupa actualizare, nu mai functioneaza scanerul la imprimanta

Mesaj de vasileraz58 » Lun Mar 14, 2022 10:10 am

Buna!
Am incercat si de pe net cu anumite set-up-uri si tot felul de actualizari, dar tot nu a mers. Am instalat si de pe cd-ul original al imprimantei si tot degeaba. Pana la urma am reinstalat windows-ul din nou pe curat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intrebari despre Windows 10”