windows server 2003 - antivirus

Discutii despre orice alta versiune de Windows pentru care nu exista un forum separat - de exemplu Windows 98 sau chiar Windows Server 2003/2008
Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: windows server 2003 - antivirus

Mesaj de queensoft » Mie Ian 25, 2012 4:04 pm

julianatanasoae scrie:Nu intreba :mrgreen: am un fel de obsesie ca totul sa functioneze perfect si sa fie tot timpul actualizat...
Iar instalarea lunara garanteaza asta? Nu cred.

Revenind la problema antivirusului, care ar fi diferenta de baza dintre versiunile de Windows, in privinta antiviruslui ?
Eu cred ca nici una, un antivirus te protejeaza indiferent de versiunea de Windows (daca este compatibil, normal).

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: windows server 2003 - antivirus

Mesaj de timotei » Mie Ian 25, 2012 5:05 pm

queensoft scrie:
julianatanasoae scrie:Nu intreba :mrgreen: am un fel de obsesie ca totul sa functioneze perfect si sa fie tot timpul actualizat...
Iar instalarea lunara garanteaza asta? Nu cred.

Revenind la problema antivirusului, care ar fi diferenta de baza dintre versiunile de Windows, in privinta antiviruslui ?
Eu cred ca nici una, un antivirus te protejeaza indiferent de versiunea de Windows (daca este compatibil, normal).
Julian a recomandat Forefront deoarece nu e doar un simplu antivirus - cum e de ex MSE - ci o întreagă suită de securitate client-server (de ex și pentru Exchange - mail).

E mai bine să ai o suită de securitate cu suport în rețea, ca să menții mai bine o vedere de asamblu a întregei rețele, în privința securității.

lord1astarot
Mesaje: 631
Membru din: Dum Apr 25, 2010 10:18 pm

Re: windows server 2003 - antivirus

Mesaj de lord1astarot » Sâm Ian 28, 2012 10:25 am

timotei scrie: Julian a recomandat Forefront deoarece nu e doar un simplu antivirus - cum e de ex MSE - ci o întreagă suită de securitate client-server (de ex și pentru Exchange - mail).

E mai bine să ai o suită de securitate cu suport în rețea, ca să menții mai bine o vedere de asamblu a întregei rețele, în privința securității.
Pai da chestiile astea se gasesc la aproape toti antivirusii mai mult sau mai putin evoluati, de exemplu, la antivirusul recomandat de mine mai inainte, kaspersky, putem alege aici http://www.kaspersky.ro/business_products pentru ce anume avem nevoie de produsul respectiv. Si acest lucru nu e posibil numai la kaspersky, ci si la alti antivirusi.

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: windows server 2003 - antivirus

Mesaj de timotei » Sâm Ian 28, 2012 11:56 am

lord1astarot scrie:
timotei scrie: Julian a recomandat Forefront deoarece nu e doar un simplu antivirus - cum e de ex MSE - ci o întreagă suită de securitate client-server (de ex și pentru Exchange - mail).

E mai bine să ai o suită de securitate cu suport în rețea, ca să menții mai bine o vedere de asamblu a întregei rețele, în privința securității.
Pai da chestiile astea se gasesc la aproape toti antivirusii mai mult sau mai putin evoluati, de exemplu, la antivirusul recomandat de mine mai inainte, kaspersky, putem alege aici http://www.kaspersky.ro/business_products pentru ce anume avem nevoie de produsul respectiv. Si acest lucru nu e posibil numai la kaspersky, ci si la alti antivirusi.
Interesant. Nu știam că mai sunt și alte soluții care încearcă s-o ia pe urmele lui Forefront :D - oricum sunt convins că mai au de lucrat, deoarece Forefront exact pentru asta a fost făcut de la început, plus că nu e vorba doar de antivirus, ci are și integrare cu update-urile de la Windows.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre ALTE versiuni de Windows”