NetFrameworks 2 pe tableta cu Windows 8

Ce este nou in Microsoft Windows 8?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows 8
Închis
RomeoB
Mesaje: 24
Membru din: Mie Feb 29, 2012 11:15 am

NetFrameworks 2 pe tableta cu Windows 8

Mesaj de RomeoB » Joi Mar 19, 2015 9:29 am

Vreau sa cumpar o tableta (Windows 8, sau 10 la vara...) cu care sa listez la imprimanta niste pdf-uri.
Imprimanta HP pe care o am, isi instaleaza driverul dupa ce in prealabil instaleaza netframework 2.0. Din cate am observa pe Windows XP, daca ai NetFrameworks 3.5 dar nu 2.0, nu poti instala direct NetFrameworks 2.0; trebuie sa dezinstalezi tot ce e mai mare de 2.0, apoi instalezi 2.0 si celelalte in ordine crescatoare...

Nu am acces la o tableta Windows 8. Daca imi cumpar una, pot dupa dezinstalari sa-mi pun diver de impromanta HP ?

PS: Mi-am cumparat un TV Tuner in 2008 (Aver Media), care mergea foarte bine pe XP si Vista. Cand am pus Window 7, softul a refuza sa se instaleze, cerand sa ma intorc la Vista sau XP. Ma tem de situatii similare.

mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: NetFrameworks 2 pe tableta cu Windows 8

Mesaj de mariusc » Joi Mar 19, 2015 9:46 am

Salut,
Ce model de imprimanta este? Trebuie sa existe date tehnice despre ea pe site-ul HP, inclusiv despre drivere, modalitate de instalare si compatibilitati.
Ce brand/model de tableta vrei sa-ti cumperi?
Marius

RomeoB
Mesaje: 24
Membru din: Mie Feb 29, 2012 11:15 am

Re: NetFrameworks 2 pe tableta cu Windows 8

Mesaj de RomeoB » Joi Mar 19, 2015 10:22 am

Imprimanta e HP Laser (caz general) de acum 5 ani. Dar in principiu, daca merg in alta parte, sa pot rezolva fara probl cu o alta HP, de data relativ recenta...

Windows-ul ar trebui sa+mi permita instalari dezinstalari dupa cum doresc. Pe tableta vreau sa pun mp3, mp4, divx cu subtitrari, mess, skype, Open/Libre/free office, Acrobat pdf, dar nu toate simultan pt ca ram-ul creste mult pretul.


RomeoB
Mesaje: 24
Membru din: Mie Feb 29, 2012 11:15 am

Re: NetFrameworks 2 pe tableta cu Windows 8

Mesaj de RomeoB » Lun Mar 30, 2015 11:17 am

Aveti dreptate.
Trebuie insa retinut urmatorul detaliu: HP ofera si drivere specifice unei anumite versiuni de windows (7, 8 ulterioare comercializarii imprimantei) care nu necesita netframeworks.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows 8”