Inscriptionare DVD-uri

Ce este nou in Microsoft Windows XP?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows XP
timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de timotei » Joi Mai 03, 2012 8:12 pm

queensoft scrie:Pai, daca ii instaleaza programul de scris dvd, de pe cont administrator, pentru toate conturile... nu poate sa si scrie DVD, de pe contul limitat ?
Pentru ca eu stiu ca da !
Păi depinde de program. La CDBurnerXP recomandat de mine, merge să instaleze doar prima dată și apoi are access. Eu vorbeam de cel recomandat de tine :) Că nu l-am folosit.

Pentru CDBurnerXP scrie în FAQ despre asta: http://www.cdburnerxp.se/help//Intro/faq (Q: Do I need admin rights to use CDBurnerXP?
A: No. During setup you can enable the option to allow non-admin users to burn CDs. )

Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de queensoft » Joi Mai 03, 2012 8:18 pm

Programul recomandat de mine nu are nevoie deloc de administrator: nici la instalare, nici la utilizare.
Eu ma refeream la instalare orice program (Nero, Roxio...), folosind administrator, pentru ca omul a mai folosit asa cevain trecut si nu are rost sa treaca la alte programe.

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: Inscriptionare DVD-uri

Mesaj de Adrian » Vin Mai 04, 2012 9:17 am

Da asa e, se poate folosi remote assistance (asa se numeste aplicatia) si chiar daca un program este instalat de administrator (in functie de setari) poate fi folosit si de useri.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows XP”