Conectare La Net Cu Probleme

Ce este nou in Microsoft Windows XP?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows XP
timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Conectare La Net Cu Probleme

Mesaj de timotei » Dum Feb 26, 2012 9:41 pm

Măi... eu nu vă înțeleg... voi vorbiți de chestii inexistente? Mie de 5 luni (6 imediat) de când sunt la RDS n-am avut nici o singură problemă de acest gen(sau altele). Tind să cred că zona voastră are probleme :P

julianatanasoae
Mesaje: 280
Membru din: Vin Ian 20, 2012 7:33 pm

Re: Conectare La Net Cu Probleme

Mesaj de julianatanasoae » Dum Feb 26, 2012 9:49 pm

Posibil.. in ce zona locuiesti? Eu sunt din Suceava, si crede-ma, e ORIBIL netul de la RDS pe-aici.

Iulian Atanasoae

lord1astarot
Mesaje: 631
Membru din: Dum Apr 25, 2010 10:18 pm

Re: Conectare La Net Cu Probleme

Mesaj de lord1astarot » Dum Feb 26, 2012 9:58 pm

julianatanasoae scrie:Si nu ai patit 678/651 cand ai luat cablul din router si l-ai bagat in calculator fara sa dai disconnect?
Eu am 3 D-Link-uri (DIR-600/DIR-615/DIR-652) si de fiecare data imi face asa, indiferent pe ce router sunt. Chiar si daca dau disconnect, ele sunt setate pe 'Connect automatically' si trebuie sa fiu foarte rapid din momentul in care dau disconnect pana scot cablul.

Iulian Atanasoae
-- future Microsoft MVP --
Pai eu nu am setarea respectiva. Daca il deconesctez - asa ramane. Si atunci ii scot cablul si il bag in calculator. Daca e automat, atunci da, se poate intampla.
Nu am avut probleme de ceva timp. De asta si zic, nu prea am treaba cu ei. Insa cu disconect-ul am patit-o. Si asa mi-au zis si cei de la Rds ca e problema cand am mai vb cu ei.

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: Conectare La Net Cu Probleme

Mesaj de timotei » Dum Feb 26, 2012 10:02 pm

julianatanasoae scrie:Posibil.. in ce zona locuiesti? Eu sunt din Suceava, si crede-ma, e ORIBIL netul de la RDS pe-aici.

Iulian Atanasoae
CJ

julianatanasoae
Mesaje: 280
Membru din: Vin Ian 20, 2012 7:33 pm

Re: Conectare La Net Cu Probleme

Mesaj de julianatanasoae » Dum Feb 26, 2012 10:07 pm

Am auzit ca in Cluj e destul de stabil. Singurele orase unde nu am auzit vreodata sa fie probleme au fost Bucuresti (evident) si Oradea (fiindca acolo locuieste patronul eRDeeSh, Zoltan Tesary, cica e cel mai bogat om din Romania). Vezi ca exista si IPv6 Test in Cluj http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/testeaza-ipv6. Eu am avut ceva de asteptat pana s-a introdus si la noi.

Iulian Atanasoae
-- future Microsoft MVP --

lord1astarot
Mesaje: 631
Membru din: Dum Apr 25, 2010 10:18 pm

Re: Conectare La Net Cu Probleme

Mesaj de lord1astarot » Dum Feb 26, 2012 10:21 pm

Si in Iasi e destul de stabil. Adica a fost cam problematic la inceput, insa de un an incoace e ok. Chiar merge bine. Micile probleme care apar is ceva normal, adica chiar trebuie sa mai apara si probleme, insa is rezolvate destul de repede.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows XP”