antivirus

Ce este nou in Microsoft Windows XP?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Windows XP
GEORGE
Mesaje: 283
Membru din: Joi Mai 20, 2010 7:50 am

Re: antivirus

Mesaj de GEORGE » Sâm Feb 04, 2012 2:12 am

Nu exista antivirus sa detecteze tot din pacate si motivul e simplu , apar zilnic virusi noi.Eu folosesc avira free mi se pare cel mai bun ,
(dintre cele free bineinteles ).Face update mereu si tine pasul cu virusii.Daca ar fi sa cumpar unul , m-as orienta tot la avira sau kaspersky.

Lory
Mesaje: 151
Membru din: Dum Mai 09, 2010 10:48 pm

Re: antivirus

Mesaj de Lory » Dum Feb 05, 2012 10:08 pm

Eu recomand NOD 32. Mi l-a recomandat un coleg si merge destul de bine. Pe langa faptul ca nu prea consuma din CPU sau memorie, mi-a gasit destui virusi adusi cu stick-ul.

clodLM
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 05, 2012 10:10 pm
Localitate: Campulung Moldovenesc
Contact:

Re: antivirus

Mesaj de clodLM » Dum Feb 05, 2012 10:30 pm

Sunt un utilizator loial al Avastului (il am original) de 4 ani si sunt foarte multumit. De asemenea, folosesc in paralel Malwarebytes, o aplicatie geniala.
A intui inseamna mai mult decat a sti !

newbie
Moderator
Moderator
Mesaje: 559
Membru din: Mie Mar 09, 2011 9:38 am
Localitate: Tirgu Mures

Re: antivirus

Mesaj de newbie » Joi Feb 09, 2012 9:24 am

Am 4 licente (1PC/1an) pentru Bitdefender Internet Security 2012 pe care le ofer gratuit pentru cei care doresc sa isi instaleze si ulterior testeze/foloseasca BitDefender ca solutie antivirus. (Campania Bitdefender )
Pe principiul primul venit/primul servit va rog sa RASPUNDETI (NU PM) daca doriti sa folositi acest produs si eu va voi trimite seria de licenta si link-ul de download pe PM

Am trimis toate licentele celor care au dorit.

lord1astarot
Mesaje: 631
Membru din: Dum Apr 25, 2010 10:18 pm

Re: antivirus

Mesaj de lord1astarot » Joi Feb 09, 2012 10:04 am

Da, eu doresc sa incerc acest produs. Poate raman pe el, daca eok la cum se misca:)

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: antivirus

Mesaj de timotei » Joi Feb 09, 2012 10:10 am

Doresc și eu o licență. Mersi! - sunt curios cum a evoluat în timp BitDefender.

Avatar utilizator
queensoft
Mesaje: 597
Membru din: Mar Ian 24, 2012 5:11 pm

Re: antivirus

Mesaj de queensoft » Joi Feb 09, 2012 11:22 am

newbie scrie:Am 4 licente (1PC/1an) pentru Bitdefender Internet Security 2012 pe care le ofer gratuit pentru care care doresc sa isi instaleze si ulterior testeze/foloseasca BitDefender ca solutie antivirus. (Campania Bitdefender )
Pe principiul primul venit/primul servit va rog sa RASPUNDETI (NU PM) daca doriti sa folositi acest produs si eu va voi trimite seria de licenta si link-ul de download pe PM
Bravo tie ca faci aceasta oferta.
In acest fel, sint mai multi useri protejati.
Felicitari.

Lory
Mesaje: 151
Membru din: Dum Mai 09, 2010 10:48 pm

Re: antivirus

Mesaj de Lory » Joi Feb 09, 2012 12:30 pm

Mi-ar prinde bine si mie o licenta, daca mai e valabil. Sa incerc si eu cum reactioneaza calculatorul la softul romanesc.

newbie
Moderator
Moderator
Mesaje: 559
Membru din: Mie Mar 09, 2011 9:38 am
Localitate: Tirgu Mures

Re: antivirus

Mesaj de newbie » Joi Feb 09, 2012 1:03 pm

Prin definitie orice antivirus incetineste sistemul
Posibil ca BitDefender sa il incetineasca mai mult decit altele. (depinde ce sistem aveti)
La mine: pe PC - nici nu se observa ca il am. Pe laptop (IntelCeleron 2.0 Ghz, 2 Mb RAM) la boot dureaza semnificativ mai mult decit cu alta solutie antivirus (aproximativ 2 minute pina se incarca XP profersional cu TotalSecurity 2011, in timp ce cu WindowsSecurityEssential secventa de boot dureaza jumatate).
De ce il folosesc: (si nu vreau sa fac reclama produsului):
1) Din obisnuinta ( de 5 ani de cind il folosesc m-am obisnuit cu modul de lucru)
2) de cind il am instalat NU am avut surprize neplacute (nu am luat nici un virus, troian, etc)

Contra:
1) ceea ce aminteam mai devreme - incetineste sistemul
2) Dureaza un pic pina te obisnuiesti cu interfata/setari (La prima utilizare este indicat sa citesti un pic manualul utilizatorului (help-ul) pentru a face setarile proprii asa cum iti doresti).

timotei
Mesaje: 848
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 7:41 am

Re: antivirus

Mesaj de timotei » Joi Feb 09, 2012 1:11 pm

newbie scrie:Prin definitie orice antivirus incetineste sistemul
Posibil ca BitDefender sa il incetineasca mai mult decit altele. (depinde ce sistem aveti)
La mine: pe PC - nici nu se observa ca il am. Pe laptop (IntelCeleron 2.0 Ghz, 2 Mb RAM) la boot dureaza semnificativ mai mult decit cu alta solutie antivirus (aproximativ 2 minute pina se incarca XP profersional cu TotalSecurity 2011, in timp ce cu WindowsSecurityEssential secventa de boot dureaza jumatate).
De ce il folosesc: (si nu vreau sa fac reclama produsului):
1) Din obisnuinta ( de 5 ani de cind il folosesc m-am obisnuit cu modul de lucru)
2) de cind il am instalat NU am avut surprize neplacute (nu am luat nici un virus, troian, etc)

Contra:
1) ceea ce aminteam mai devreme - incetineste sistemul
2) Dureaza un pic pina te obisnuiesti cu interfata/setari (La prima utilizare este indicat sa citesti un pic manualul utilizatorului (help-ul) pentru a face setarile proprii asa cum iti doresti).
O să verific și eu cum se comportă față de MSE, la care nu-mi place că încetinește umpic boot-ul.

PS: pentru cei care ”se miră”, newbie nu are 2 MB, ci 2 GB :P Ca să nu fie discuții :)

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Windows XP”