Baza de date sa includa si retetar

Ce este nou in Microsoft Access 2010?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Access 2010.
Baze de date, Interogari, Formulare, Rapoarte, etc
Închis
snakesao
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 27, 2018 2:35 pm

Baza de date sa includa si retetar

Mesaj de snakesao » Vin Sep 07, 2018 10:41 am

Buna ziua, de ceva timp seful mi-a dat in sarcina sa creez o baza de date pentru firma si nu stiu cum sa o incep. Eu sunt incepator in access si am citit pe forum si am vazut tutoriale dar mai rau ma debusolat. Daca doriti sa ma ajutati si pe mine. Baza mea de date ar trebui sa contina intrari si iesiri( facturi, bonuri de consum, fise de productie), stoc care sa se actualizeze automat cand se fac intrari si iesiri, un retetar in care sa bag produsele si cantitatil. Sa incerc sa expiic. Noi producem niste echipamente care ne vin componente si noi le ansamblam, problema este ca 80% din echipamente sunt custom, pentru fiecare clinet in parte este diferit echipamentul deci pentru fiecare produs trebuie sa creez o noua reteta. Va multumesc mult si sper sa ma ajutati.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Baza de date sa includa si retetar

Mesaj de Dr.Windows » Vin Sep 07, 2018 11:54 am

In cazul asta, cred ca este mai bine ar fi sa-I explicati sefului ca ar trebui sa participati mai intai la un curs de Access ca sa puteti dobandi informatiile necesare (sau sa va puteti "ordona" informatiile pe care deja le aveti din diversele tutoriale) ca sa puteti sa treceti apoi la actiune. ;)

Pentru mai multe detalii, vedeti aici: https://itlearning.ro/cursuri-excel/view_c ... ategory=10

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Access 2010”