Concursul #16: 16 mai - 10 iulie 2016

tot felul de concursuri cu premii, toate gandite sa dezvolte comunitatea Microsoft Office din Romania
Nills
Mesaje: 211
Membru din: Sâm Ian 23, 2016 11:24 am

Re: Concursul #16: 16 mai - 10 iulie 2016

Mesaj de Nills » Mar Iul 12, 2016 9:02 pm

Buna seara,

Daca tot e să ne spunem părerea, este buna treaba cu PowerQuery si cu SharePoint, dar sincer nu cred ca o sa fie "bătaie" pe aceste forumuri, deși este mult mai ușor de făcut anumite centralizări de date, decât cu ajutorul unor coduri VBA.

În ce privește chestia cu calitatea si complexitatea întrebărilor, (astea nu reprezintă decât câteva procente, care nu cred ca depășesc numărul degetelor de la o mâna), și întrebările puse - cu câteva excepții - sunt la nivel de începători spre novice.
Slaba participare, din ultimele săptămâni, zic eu ca se datorează și faptului ca forumul....își face treaba ! Fata de anii anteriori , a crescut complexitatea întrebărilor. .. nu mai sunt la nivel de...Index Match ( sa zicem );
Să înțelegem că daca forumul era "beton" am fi avut participare zero? :lol:

Slaba participare face ca forumul sa fie pe un trend descendent (abrupt descendent). Cauzele pot fi multiple.
În ce mă privește eu regret ca unul din "durii" de pe aici nu mai vine cu acele frumoase soluții (din acest punct de vedere calitatea răspunsurilor a scăzut)
Sper ca acceptați si critici nu numai laude. Data trecuta când "mi-am permis" o observație pentru unul din moderatori, nu am mai putut intra pe site (probabil am fost banat o săptămână-două).
I don't care what you think of me! Unless you think I'm awesome – in which case, you're right! Carry on :D

iji
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mai 20, 2016 9:52 pm

Re: Concursul #16: 16 mai - 10 iulie 2016

Mesaj de iji » Vin Iul 15, 2016 5:03 pm

A fost o coincidență că am scris pe forum în perioada concursului astfel că nu accept locul 2 și nici premiul corespunzător.
Vă urez mult succes și cât mai multe postări interesante!
Dr.Windows scrie:
Locul 2
iji ( 8 / 4 )
Până la urmă tot voi învăța să NU mai scriu pe internet cât timp nu știu să comunic cu oamenii.

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: Concursul #16: 16 mai - 10 iulie 2016

Mesaj de Adrian » Lun Iul 25, 2016 8:44 am

Nills scrie: Daca tot e să ne spunem părerea, este buna treaba cu PowerQuery si cu SharePoint, dar sincer nu cred ca o sa fie "bătaie" pe aceste forumuri, deși este mult mai ușor de făcut anumite centralizări de date, decât cu ajutorul unor coduri VBA.
Mie mi se pare o idee buna. Momentan chiar sunt preocupat de subiectu SharePoint.

P.S. Am primit doua tricouri. Pentru partea de suport formare (pachetul de curs office) cum se procedeaza?
Multumesc.

Tzica
Mesaje: 639
Membru din: Sâm Aug 11, 2012 10:52 pm

Re: Concursul #16: 16 mai - 10 iulie 2016

Mesaj de Tzica » Mie Iul 27, 2016 10:23 am

Confirm și eu primirea celor doua tricouri, umbrela și rucsacel.
Altfel, am aceeași întrebare ca și Adrian :
". Pentru partea de suport formare (pachetul de curs office) cum se procedeaza?"

Mulțumesc.

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Concursul #16: 16 mai - 10 iulie 2016

Mesaj de Dr.Excel » Vin Iul 29, 2016 10:53 am

Tzica scrie: ". Pentru partea de suport formare (pachetul de curs office) cum se procedeaza?"
Mulțumesc.
Se face o comanda aici: http://office-learning.ro/ro/1/45/acces ... -full2.php si scrieti la detalii de plata: "castigator concurs" alegeti plata virament ;)
vom activa cursurile gratuit (normal)

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

Închis

Înapoi la “Concursuri”