devize confectii metalice

Discutii despre orice are macar putina legatura cu domeniul IT
Închis
BALAITA
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 14, 2013 5:10 pm

devize confectii metalice

Mesaj de BALAITA » Lun Oct 14, 2013 5:15 pm

Buna ziua !
Am un mic atelier de productie ( bazat pe confectii metalice) si, intampin probleme la normare, ofertare, plati. Caut un program devize pentru efectuarea lucrarilor.

Tzica
Mesaje: 639
Membru din: Sâm Aug 11, 2012 10:52 pm

Re: devize confectii metalice

Mesaj de Tzica » Mar Oct 15, 2013 10:31 am

Buna ziua,
Pe acest forum gasim solutii furnizate cu ajutorul aplicatiilor MS Office.De exemplu:
viewtopic.php?f=8&t=3150&p=17872&hilit= ... aRE#p17872
Mai putem gasi ceva similar si in forumul de Acces.
Altfel, un asemenea program, (soft dedicat) face partea din gama Enterprise Resource Planning (ERP).Se gasesc si pe piata romaneasca.Ramane sa studiati ofertele, si sa analizati preturile.Nu cred ca e cazul sa va " aruncati" la grei , gen SAP, dar ..
http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1205 ... neasca.htm

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: devize confectii metalice

Mesaj de mesersmith » Mie Oct 16, 2013 9:05 pm

Nu stiu in ce masura vei putea realiza asa ceva in excel si nici nu cred ca va arata cat de cat profi.
Presupun ca s-ar putea realiza ceva in access, dar pentru asta vei avea mult de invatat, asta in cazul in care deja nu stii sa lucrezi in access.

Marius Titulescu
Mesaje: 3
Membru din: Mie Feb 03, 2016 11:14 pm

Re: devize confectii metalice

Mesaj de Marius Titulescu » Mie Feb 22, 2017 1:11 pm

Salutare! Recomand ERP confectii metalice. E un program complicat, dar merita. :)

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4196
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: devize confectii metalice

Mesaj de IPP » Mie Feb 22, 2017 2:26 pm

Buna ziua

@Marius Titulescu
Constat ca ati ajuns la al treilea mesaj pe acest forum si singurul lucru cert este ca inserati link publicitar direct sau prin semnatura.
Daca nu aveti permisiunea explicita a administratorilor, la un mesaj urmator de aceeasi factura va voi incadra in categoria de spammer si voi sterge mesajul + block definitiv. Prezentul subiect a fost deschis acum mai bine de trei ani.

IP

Închis

Înapoi la “Discutii libere (Cafenea)”