Eroare folder

Ce este nou in Microsoft Outlook 2010?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2010
Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
Antidinamicul
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 21, 2010 11:43 pm
Localitate: Bucuresti

Eroare folder

Mesaj de Antidinamicul » Lun Iun 26, 2017 1:22 pm

Vizualizarea folderului Sent, dupa cateva secunde bune de gandire, 5-6, imi arata un filtru pe care eu l-am facut acum 2 saptamani. Am facut un filtru cu search tools a campului to:(... ). Este adevarat, in acel filtru ini arata si mailurile noi trimise dupa aceasta eroare, dar numai catre acelasi adresant to:( ...)
Este vorba de un cont Exchange

Antidinamicul
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Aug 21, 2010 11:43 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Eroare folder

Mesaj de Antidinamicul » Lun Iun 26, 2017 4:46 pm

Sa incerc sa fiu mai clar. Acest lucru se intampla ori de cate ori vreau sa vizualizez folderul Sent. Afiseaza numai mailurile trimise catre un anumit adresant. Nu pot vedea mailurile pe care le-am trimis astazi, ieri sau oricand. Ori de cate ori accesez folderul Sent, gandeste 3-4 minute si apoi imi afiseaza pe ecran un filtru al folderului Sent, adica numai mailurile trimise catre o anumita adresa. Aceeasi in fiecare zi. De 2 saptamani imi apare aceasta eroare.
Fiind vorba de un cont Exchange, pot vedea folderul Sent pe site-ul Microsoft. Dar aplicatia online este inca in urma Outlook 2010. Sau nu si nu stiu eu? Exista un tutorial pe ITL pentru acest Office 365 ?

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Eroare folder

Mesaj de Dr.Windows » Mie Iul 12, 2017 9:46 pm

Daca vorbesti de CLIENTUL Outlook instalat pe un PC, atunci este posibil sa fi setat un filtru la nivelul acelui folder.
In acest caz dupa ce selectezi folderul cu problema, mergi in tabul VIEW si apoi din grupul Current View selecteaza Reset View.
Sau din tabul VIEW selecteaza View Settings si verifica daca in dreptul butonului Filter scrie Off. Daca nu scrie Off apasa butonul Filter si apoi in fereastra aparuta apasa butonul Clear All.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2010”