urmarire raspunsuri e-mail

Ce este nou in Microsoft Outlook 2010?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2010
Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
Sorinoco
Mesaje: 5
Membru din: Lun Ian 30, 2012 1:45 pm

urmarire raspunsuri e-mail

Mesaj de Sorinoco » Joi Dec 13, 2012 12:20 pm

Buna ziua
Ma intereseaza ce posibilitatea am de a urmarii receptionarea unor e-maiulri ca raspuns a unui e-mail trimis de mine.

Mai concret.
Trimit un e-mail si cer in corpul e-mailului sa-mi trimita confirmarea ca a luat la cunostiinta de ceea ce am comunicat in e-mail.
Mentionez ca e-mailul il trimit la o lista destul de mare de utilizatori. Acestia raspund dar exista posibilitatea sa raspunda in zile diferite si as vrea sa grupez cumva aceste raspunsuri sa le pot urmarii daca toti au confirmat.
Un fel de evidenta conversatie. Bineinteles presupunand ca acestia trimit e-mailul ca si reply nu ca e-mail nou. Presupun ca e important.
Sper ca m-am facut inteles .
Multumesc

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: urmarire raspunsuri e-mail

Mesaj de Dr.Windows » Sâm Dec 15, 2012 10:21 am

Ce vrei tu se poate numai daca persoanele respective vor raspunde cu "reply" la acel mesaj.
Apoi ai 2 variante:

1. Ordonezi mesajele dupa conversatie - clic cu butonul din dreapta al mouse-ului pe capul de lista al mesajelor si selectezi "Show as conversations"
2. Daca nu vrei sa le tii ordonate dupa conversatie ci doar sa le verifici din cand in cand - faci click dreapta pe unul din mesajele respective si apoi selectezi Find related - Messages in this conversation

Sorinoco
Mesaje: 5
Membru din: Lun Ian 30, 2012 1:45 pm

Re: urmarire raspunsuri e-mail

Mesaj de Sorinoco » Lun Feb 11, 2013 9:40 pm

Multumesc de ajutor.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2010”