Problema adrese email

Ce este nou in Microsoft Outlook 2010?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2010
Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
razzystuff
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iul 05, 2012 8:00 pm

Problema adrese email

Mesaj de razzystuff » Lun Iul 30, 2012 10:12 am

Salut,
Am o problema, foarte frustranta, respectiv:
De fiecare data cand vreau sa trimit new message si in adress line incep sa scriu o adresa scrisa in urma nu imi mai apare nicio sugestie de adresa de email si sunt nevoit sa caut de fiecare data adresa de email dorita in mailurile anterioare si sa o scriu complet (fara sugestii).
Avand in vedere ca trimit in jur de 100 de emailuri/zi, cred ca imi intelegeti frustrarea.

Mentionez ca:
daca acum scriu o adresa de email si trimit mailul catre ea; dupa, daca veau sa scriu aceasta adresa imi apare ca sugestie de completare (asa cum este normal), in schimb daca restartez outlook-ul nu mai tine minte nici aceasta adresa..


Astept sugestiile voastre.
Multumesc,
Razvan

Catalin B.
Moderator
Moderator
Mesaje: 813
Membru din: Vin Sep 09, 2011 4:05 pm
Localitate: Iaşi

Re: Problema adrese email

Mesaj de Catalin B. » Mar Iul 31, 2012 10:17 am

Mai intai presupun ca este bifata optiunea Use Autocomplete in sectiunea Send message din File-->Options-->Mail.
Ca sa "repopulezi" mai rapid lista de Autocomplete, deconecteaza internetul, deschide un mesaj nou, in campul To: adauga toata lista ta de contacte, expediaza mesajul, apoi sterge-l din Outgoing messages (ca sa nu plece efectiv, fara comanda Send nu se completeaza lista de Autocomplete). Ar trebui sa mearga...
Probleme să fie, că soluţii se găsesc...

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2010”