export raport in word

Ce este nou in Microsoft Access 2010?
Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Access 2010.
Baze de date, Interogari, Formulare, Rapoarte, etc
Închis
malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

export raport in word

Mesaj de malasorte » Mar Apr 12, 2016 4:52 pm

Salutare. Vreau sa fac niste rapoarte in acces pe care sa le export in word pentru a le trimite mai departe in sistem electronic la alta unitate si uterior sa fie printate si nu din baza mea direct.Reusesc sa pun controalele necesare in raport dar mai intampin o problema in sensul ca va trebui sa mai adaug ceva text si daca export in format word va trebui asezat in pagina, iar eu am nevoie sa vin in sprijin si nu sa pun utilizatoru sa aseze ulterior raportul in pagina format word.Daca aveti ceva sugestii unde as putea gasi indicatii as fi recunoscator.Multumesc

malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

Re: export raport in word

Mesaj de malasorte » Mie Apr 13, 2016 3:46 pm

pana a urama merge cu un macro si export format export Rtf. Initial am tot incercat si nu reuseam mai aels ca aveam forms in raport iar acum macar e multumitor ceea ce pot sa fac dupa export

malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

Re: export raport in word

Mesaj de malasorte » Sâm Apr 16, 2016 1:18 pm

si totusi nu am reusit sa export din raport un subform chart inserat in raport

Tzica
Mesaje: 639
Membru din: Sâm Aug 11, 2012 10:52 pm

Re: export raport in word

Mesaj de Tzica » Sâm Apr 16, 2016 7:01 pm

Incearca sa exporti pdf (din ce am citit...rtf-ul nu (prea ? ) suporta imagini):
MsAccesExport

cvmircea
Moderator
Moderator
Mesaje: 403
Membru din: Lun Aug 03, 2009 7:25 pm
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: export raport in word

Mesaj de cvmircea » Mar Iun 14, 2016 11:47 pm

Daca acest raport nu mai trebuie sa fie modificat de cei care il primesc este mai bine sa il trimiti in format pdf cum spunea Tzica.
Poti face un buton care sa iti salveze raportul in format pdf si sa il trimita pe mail. Vezi ceva asemanator :viewtopic.php?f=95&t=7923&start=10

malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

Re: export raport in word

Mesaj de malasorte » Mie Iun 15, 2016 5:11 pm

Din pacate as avea nevoie sa fac modificari in aceste rapoarte si de aici si supararea mea.In princiupiu am nevoie sa adaug niste comentarii vis a vis de rezultate ori sa restrag raportul.Dar daca nu este o astfel de posibilitate ma adaptez si ma chinuii sa asez la printare, in sensul ca fac un alt document in word pe care in printez in continuarea raportului.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Access 2010”