Am nevoie de ajutor!

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Excel 2007. Calcule, Formule, Functii, Tabele pivot, Analiza datelor, etc
Cioban Ilie
Mesaje: 1
Membru din: Mar Aug 30, 2022 3:43 pm

Am nevoie de ajutor!

Mesaj de Cioban Ilie » Mar Aug 30, 2022 3:56 pm

Bună ziua, aș avea nevoie de ajutor, aș vrea să știu cum pot să activez funcția care completează automat datele de pe o foaie de lucru la altă, adică ceea ce pun pe o foaie de lucru să se pună pe altă foaie. Urgent!

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4197
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Am nevoie de ajutor!

Mesaj de IPP » Mar Aug 30, 2022 6:07 pm

Buna ziua

Pentru inceput ar fi bine sa cititi regulamentul acestui forum macar in ceea ce priveste denumirea subiectului si mai ales locul unde ar trebui creat.
Momentan l-am mutat eu in forum-ul de Excel 2007 pana la alte eventuale precizari, daca vor mai veni.

Altfel, depinde ce vreti sa faceti in continuare pentru ca:
-se poate folosi semnul = in celula de destinatie, urmat de selectarea celulei sursa. Dar acest lucru inseamna ca de fiecare data cand veti actualiza sursa (si modul de calcul in fisier va fi "Automatic") se va actualiza informatia si la destinatie
-se poate folosi un macro astfel incat la destinatie informatia sa ramana nedinamica
-daca aveti foi cu structura absolut identica si doriti ca acestea sa se comporte ca si cum ati folosi un indigo, atunci se selecteaza ambele foi (cu Ctrl+click) si ce veti scrie in foaia activa se va duplica automat si in cealalta foaie

IP

Scrie răspuns

Înapoi la “Intrebari despre Excel 2007”