rugaminte

trucuri, sfaturi si alte idei pentru imbunatatirea lucrului cu Access
Închis
cristinael
Mesaje: 210
Membru din: Mie Iun 15, 2011 8:47 pm

rugaminte

Mesaj de cristinael » Joi Mar 13, 2014 12:03 pm

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa pot face o baza pentru evidenta unui cabinet medical.Medicina generala, recolatari analize si medicina interne.O evidenta nu in amanuat.
ex.sa am o baza de date pacienti, personal angajat, medici,consultatii, tratamente, ecografie si eventual si partea de programari.
sa pot tipari o fisa a pacientului( sa imi apara datele de identificare, nr de fisa si istoricul)

multumesc anticipat.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: rugaminte

Mesaj de mesersmith » Joi Mar 13, 2014 2:22 pm

Vrei s-o faci tu si noi sa te ajutam sau vrei sa ți-o facă cineva la cheie? Acum sunt plecat din ţară, dar când mă întorc ma ofer sa te ajut.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

cristinael
Mesaje: 210
Membru din: Mie Iun 15, 2011 8:47 pm

Re: rugaminte

Mesaj de cristinael » Joi Mar 13, 2014 7:00 pm

As dori sa ma ajutati.Nu cred ca pot sa o fac eu la cheie.M-am impotmolit si la cele la care mai lucrez eu.Imi vin idei, dar in parcatica nu reusesc cu toate.
Multumesc.

alexxa1318
Mesaje: 25
Membru din: Lun Oct 03, 2011 12:47 pm

Re: rugaminte

Mesaj de alexxa1318 » Vin Mar 14, 2014 9:06 am

Pai eu cred ca ar trebui sa ne dai un punct de plecare (ataseaza un fisier) ;) cu ce ai facut pana acuma si spunene unde te-ai inpotmolit.

Avatar utilizator
mesersmith
Mesaje: 2088
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 6:44 am
Localitate: calarasi
Contact:

Re: rugaminte

Mesaj de mesersmith » Vin Mar 14, 2014 6:38 pm

Evident ca vei primi tot sprijinul pe care putem sa-l oferim, in masura priceperii noastre.
Dar pentru asta, pe langa explicarea activitatii care urmeaza a fi evidentiata in aceasta baza, este nevoie sa vii cu intrebari punctuale.
Primul pas este organizarea datelor, determinarea numarului de tabele, a continutului lor si apoi relationarea.

IPP
Moderator
Moderator
Mesaje: 4196
Membru din: Mie Iul 29, 2009 7:26 am
Localitate: Cluj-Napoca

Re: rugaminte

Mesaj de IPP » Vin Mar 14, 2014 7:26 pm

Buna ziua

Primul lucru ar fi (fost) sa postati in sectiunea corecta. Sectiunea de Tips and tricks este pentru altceva.

Asadar specificati versiunea de Access avuta in vedere dupa care vom redenumi subiectul si il vom muta unde trebuie

.... si vom sterge mesajele nerelevante, inclusiv prezentul.

IP

Închis

Înapoi la “Tips and tricks in Access (indiferent de versiune)”