imprimare fata-verso

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Word 2007. Editare, formatare, automatizare de documente
Închis
dutzi17
Mesaje: 11
Membru din: Lun Ian 30, 2012 1:17 pm

imprimare fata-verso

Mesaj de dutzi17 » Mar Aug 22, 2017 2:07 pm

Buna ziua,
Mă puteţi ajuta vă rog cu următoarea problemă? Am un fişier word de printat faţă-verso, faţa iese ok, însă textul de pe verso iese micşorat, înghesuit pe o jumătate de pagină.

Liana
Mesaje: 46
Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:07 pm

Re: imprimare fata-verso

Mesaj de Liana » Mar Aug 22, 2017 11:26 pm

Buna,

Revedeti setarile imprimantei, poate face scalare la a doua foaie.
verificati si optiunile de printare ale fisierului Word.

dutzi17
Mesaje: 11
Membru din: Lun Ian 30, 2012 1:17 pm

Re: imprimare fata-verso

Mesaj de dutzi17 » Mie Aug 23, 2017 8:32 am

Am atasat 3 print screen-uri cu optiunile de printare selectate de mine, am incercat toate variantele si nu iese bine, decat la paginile 1-2 iese micsorata a doua pagina pe verso, paginile 3-4 ies normal.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: imprimare fata-verso

Mesaj de Dr.Windows » Mie Sep 06, 2017 9:57 pm

Din pacate la a 3-a imagine nu se vede foarte bine selectia facuta... dar pare ca scrie ceva cu "Fit to..." ceea ce inseamna "potrivire" si probabil la dimensiunea paginii...
Sa nu fie documentul creat gresit... adica daca nu se tipareste fata/verso iese corect? Sau cu un ALT document incercarea de tiparire fata/verso functioneaza corect?

Este putin probabil sa fie imprimanta... dar mai intai sa vedem daca nu cumva este de vina documentul.

P.S.: Daca nu reusiti dati-mi un PM cu un numar de telefon si poate vin pana la fata locului... pentru ca locuiesc in zona... ;)

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Word 2007”