Outlook appoitments

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2007. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
planiolro
Mesaje: 43
Membru din: Joi Noi 11, 2010 2:43 pm

Outlook appoitments

Mesaj de planiolro » Joi Sep 13, 2012 2:40 pm

Buna ziua,

Increrc sa folosesc Oulook pt a stabili data si ora pt sendinte. In partea narativa (sper ca exprimarea mea sa fie clara) unde pot edita text am copiat un tabel excel. L am copiat ca "paste as picture". Problema esta ca toate intalnire pe care le fac increc sa le trimit ca email iar tabel nu apare. Pe de alta parte daca renunt la tabel si am doar text nu intampin nici o problema. Mi ar fi mai la indemana cu tabel pt ca tabelul il iau dintr o baza de date. Cum pot proceda?

Ms anticipat!

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: Outlook appoitments

Mesaj de Dr.Windows » Lun Sep 17, 2012 10:45 am

Pai Outlook te si avertizeaza atunci cand incerci sa pui o poza ca "unele atasamente incorporate" este posibil sa nu fie primite de unii utilizatori si recomanda atasarea unui fisier.

In situatia asta ai 2 variante, in functie de cat de "complex" este tabelul tau:
1. Pui tabelul ca text desi se pierde din formatare si s-ar putea sa nu mai fie inteligibil
2. Atasezi un document DOC/XLS cu "invitatia de intalnire" care va contine si tabelul tau in formatul corect.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2007”