click pe link din mail si apare restrictie...

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2007. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
shikanne
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iun 23, 2012 2:50 pm

click pe link din mail si apare restrictie...

Mesaj de shikanne » Sâm Iun 23, 2012 3:08 pm

Salutare tuturor,

De ceva vreme ma confrunt cu o problema: primesc mail-uri cu lincuri sub forma de cuvant sau direct adresa site-ului... dau click pe respectivul si apare o feresatra: "This operation has been canceled due to restrictions in effect on this computer. Please contact your system administrator." si un buton cu "OK"....si nu mai ajung unde vreau.
Nu sunt un cunoscator al windows-ului 7 foarte avansat in sensul ca doar utilizez sistemul de operare ca atare fara sa fac anumite customizari. Va rog, daca exista vreo sansa sa revin la modul normal ca atunci cand primesc un mail care contine un link catre un site si dau click sa pot merge direct pe acel link. Mentionez ca dupa un anumit up-date m-am trezit ca ma confrunt cu aceasta problema.

Va multumesc tuturor anticipat si va asigur ca orice sugestie este bine venita.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: click pe link din mail si apare restrictie...

Mesaj de Dr.Windows » Dum Iul 01, 2012 11:15 am

Vezi daca te ajuta doocumentul Microsoft de aici: Primiți un mesaj de eroare când faceți clic pe un hyperlink în Outlook - are inclusiv un instrument de "remediere automata".

shikanne
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iun 23, 2012 2:50 pm

Re: click pe link din mail si apare restrictie...

Mesaj de shikanne » Lun Iul 02, 2012 6:11 am

Multumesc foarte mult pentru ajutor.... Problema s-a remediat automat foarte simplu cu ajutorul dvs. Multumesc inca o data si vreau sa mentionez ca acest forum este de mare ajutor.
Tineti-o tot asa.... Succes pe viitor!
Ultima oară modificat Lun Iul 02, 2012 8:04 am de către Dr.Windows, modificat 1 dată în total.
Motiv: Stergere citat pentru ca raspunsul este imediat dupa mesajul citat.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2007”