testare cunostinte

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Powerpoint 2007. Slide-uri, Big impact, More impact, Presentation Skills, etc
Închis
Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

testare cunostinte

Mesaj de Adrian » Joi Mar 15, 2012 1:27 pm

Buna,
Trebuie sa testez cunostintele in domeniul informaticii pentru cateva zeci de persoane ( e vorba de word, Excel, power point si acces) asa ca am nevoie de teste sau modele de teste in acest sens (eventual din care sa pot stabili si nivelul de cunoastere, sau teste in functie de nivelul fiecaruia).
Multumesc!

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: testare cunostinte

Mesaj de Dr.Windows » Vin Mar 23, 2012 10:33 am

Numai de dragul de a nu lasa si acest subiect fara raspuns... desi cred ca era mai bine daca te concentrai doar pe o singura aplicatie pana obtineai raspunsul dorit decat sa postezi in 4 locuri...

Ideea este ca asa cum s-a mai mentionat si in alte mesaje - cel care testeaza trebuie sa stie ce anume urmareste si pentur asta mai intai EL trebuie sa cunoasca foarte bine aplicatia respectiva.

In plus in functie de BUSINESS cerintele pot fi diferite - deci nu poti spune ca exista un "standard"... pentru ca de exemplu daca ar fi sa angajez pe cineva in departamentul IT cunostintele "minime necesare" ar trebui sa fie si ceva VBA la nivel mediu... pe cand daca s-ar angaja cineva in alt departament, sa zicem marketing atunci cunostintele "minime" ar putea fi sa stie cum se adauga un slide nou... ;)

Asa ca totul DEPINDE de ceea ce urmareste fiecare... in rest poti cauta diverse intrebari si raspunsuri pe "goagle" pentru fiecare aplicatie in parte daca nu vrei sa stai sa "inventezi tu" intrebari "capcana"... :P

Adrian
Mesaje: 984
Membru din: Joi Sep 03, 2009 12:49 pm

Re: testare cunostinte

Mesaj de Adrian » Vin Mar 23, 2012 2:55 pm

Asa e (de aceea am si intrebat despre cum se inchide un topic/vroiam sa le inchid pe toate cele patru).
Multumesc oricum pentru raspuns.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Powerpoint 2007”