excel 2 powerpoint

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Powerpoint 2007. Slide-uri, Big impact, More impact, Presentation Skills, etc
Închis
edi
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 30, 2009 3:47 pm
Localitate: Bucuresti

excel 2 powerpoint

Mesaj de edi » Mie Sep 30, 2009 6:28 pm

o problema ce persista de ceva timp si pe care n-am apucat s-o rezolv "cinstit":
unii utilizatori vor sa includa in prezentarile ppt anumite tabele din excel. cind acestea se incadreaza in limita paginii, totul este ok. problema apare la tabele mari (lungi sau late). in momentul actual i-am pus sa foloseasca prtsc-ul si sa faca paste la poza direct in ppt.
la inserarea de obiect (from file in majoritatea cazurilor) nu pot face zoom out, nu pot afisa mai multe coloane iar daca documentul are multe linii, nu il pot sparge in slide-uri. nu mai vorbesc de update la modificarea datelor... problema este destul de aiurea, pentru ca template-urile prezentarilor trebuie refacute de fiecare data cu datele actualizate si ii cred ca le ia timp.

edi
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 30, 2009 3:47 pm
Localitate: Bucuresti

Re: excel 2 powerpoint

Mesaj de edi » Lun Oct 05, 2009 3:28 pm

nimeni? :o

Avatar utilizator
Dr.Excel
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 1997
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 1:45 pm
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: excel 2 powerpoint

Mesaj de Dr.Excel » Lun Oct 05, 2009 4:16 pm

daca faci dublu click pe foaia Excel si schimbi zoom-ul, apoi te intorci in slide, nu functioneaza? :shock:

MCT, MCITP
MOS Master Instructor
IT Learning

edi
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 30, 2009 3:47 pm
Localitate: Bucuresti

Re: excel 2 powerpoint

Mesaj de edi » Mar Oct 06, 2009 9:52 am

nope, nu merge sa schimb zoom-ul. e inactiv. :(

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: excel 2 powerpoint

Mesaj de Dr.Windows » Mar Oct 06, 2009 10:45 am

O sugestie ar fi ca in prezentare sa ai cateva "capturi" de tabel care sa arate o parte din zonele "relevante" si undeva in pagina sa-ti pui un hyperlink catre fisier care sa te ajute sa-l deschizi "dintr-un clic" in Excel unde sa continui prezentarea, urmand ca la inchiderea fisierului din Excel sa continui cu prezentarea...

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Powerpoint 2007”