editare slide master

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Powerpoint 2007. Slide-uri, Big impact, More impact, Presentation Skills, etc
Închis
camelia_petriu
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 31, 2009 3:24 pm

editare slide master

Mesaj de camelia_petriu » Lun Sep 14, 2009 12:42 pm

Buna,

Am o prezentare si vreau sa modific footer-ul pe fiecare slide. Pana acum am stat sa fac aceeasi modificare in slide master la fiecare tip de slide in parte. Aveam impresia ca daca fac modificarea respectiva la primul slide, mi le modifica automat pe toate, dar se pare ca nu e asa. Cred ca exista totusi o posibilitate sa le modific pe toate o data, dar nu stiu eu de unde. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: editare slide master

Mesaj de Dr. Cloud » Lun Sep 14, 2009 2:13 pm


camelia_petriu
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 31, 2009 3:24 pm

Re: editare slide master

Mesaj de camelia_petriu » Lun Sep 14, 2009 3:40 pm

O sa ma uit, merci mult! :)

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: editare slide master

Mesaj de Dr.Windows » Lun Sep 14, 2009 9:58 pm

In cazul in care inca nu te-ai lamurit din prezentarea video ideea este urmatoarea: ca sa modifici "textul" din sectiunea header si footer nu trebuie sa editezi textul din "master slide" - acolo se configureaza pozitia, culoarea, fontul, etc... dar textul propriuzis se introduce in panglica "Inserare" optiunea "Antet si subsol", bifeaza "Subsol" din tabul "Diapozitiv" (daca nu cumva este deja bifat) si apoi apasa butonul "Se aplica pentru toate". (este defapt o re-inserare de footer)

camelia_petriu
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 31, 2009 3:24 pm

Re: editare slide master

Mesaj de camelia_petriu » Mar Sep 15, 2009 10:05 am

Da, a mers, era chiar simplu! :)
Merci!

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Powerpoint 2007”