eroare OLE server

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Access 2007. Baze de date, Interogari, Formulare, Rapoarte, etc
Închis
malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

eroare OLE server

Mesaj de malasorte » Mie Dec 02, 2015 3:13 pm

Am incercat sa fac un camp in care sa folosesc functia dlook up, iar dupa ce am scris-o ,cand incerc sa introduc valoarea in combobox imi da mesajul "A problem occured while Microsoft Acces was communicating with the OLE server or Active X control. Close the OLE server and restart it outside of Microsoft Acces .Then try the original operation again in Microsoft Acces ".
Mai mult aceasta eroare imi apare si cand apas butonul pentru print care are si el un cod in spate. Ce trebuie sa fac ma exact?

malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

Re: eroare OLE server

Mesaj de malasorte » Mie Dec 02, 2015 7:11 pm

am gasit un raspuns in acest topic "Eroare c-da on click- OLE Server communications" in acces 2010, topic deschis de danyt. Din pacate nu mai stiu cum sa fac un link catre el.

malasorte
Mesaje: 337
Membru din: Lun Ian 23, 2012 5:56 pm
Localitate: Galati

Re: eroare OLE server

Mesaj de malasorte » Sâm Dec 05, 2015 4:23 pm

Crezusem initial ca nu este rezolvarea la ceea ce mi se intampla - eroarea-, asta pentru ca copiasem formularele din baze diferite si in celelalte functiona. Ulterior am verificat controalele si am gasit asa cum se descrie mai sus in limba romana, la mine scrise cu litera ă de exemplu Etichetă si a trebuit sa rescriu Eticheta si acum functioneaza.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Access 2007”