baza de date restaurant

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Access 2003. Baze de date, Interogari, Formulare, Rapoarte, etc
Închis
-cris6-
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 04, 2013 2:25 pm

baza de date restaurant

Mesaj de -cris6- » Joi Apr 04, 2013 2:35 pm

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de ajutor pt o baza de date pentru licenta. Dar nu vreau sa mi se faca lucrarea de licenta. Am inceput la ea si m-am blocat la niste formulare care necesita vba iar la codurile vba sunt paralela. As dori ajutor ca sa mi se explice cum se lucrez mai departe baza de date si daca este posibil eventual putin ajutor prin Team Viewer sau daca se poate o intalnire ar fi cel mai ok deoarece vreau si explicatii la chestiile care nu le stiu.
Multumesc mult.

newbie
Moderator
Moderator
Mesaje: 559
Membru din: Mie Mar 09, 2011 9:38 am
Localitate: Tirgu Mures

Re: baza de date restaurant

Mesaj de newbie » Joi Apr 04, 2013 7:17 pm

atasseaza un model sa vedem ce ai lucrat pina acum. Daca te gindesti la siguranta datelor - pune doar bucati din bd acolo unde te (te-ai) inpotmolesti (inpotmolit)

-cris6-
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 04, 2013 2:25 pm

Re: baza de date restaurant

Mesaj de -cris6- » Joi Apr 04, 2013 8:16 pm

Nu atasez baza de date dar pun un word cu o imagine. In primul rand, am un calendar si vreau ca, cand apas pe o anumita data sa mi se deschida automat meniul din acea zi. Se face cu VBA sau cel putin asa cred iar eu nu cunosc limbaju.plus mai am alte formulare care nu stiu exact cum sa le leg de formularul principal
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: baza de date restaurant

Mesaj de Dr.Windows » Vin Apr 05, 2013 8:33 am

Daca nu atasezi o mostra pe care sa putem lucra nu prea avem cum sa te ajutam. Nu trebuie sa atasezi neaparat TOATA baza de date... ci un model suficient de mic dar care sa permita "demonstrarea" facilitatii respective urmand ca TU sa o integrezi in baza ta reala/finala.

Gandeste-te ca toti cei de aici fac "munca voluntara" si e putin probabil ca cineva sa piarda timp si cu inventarea unui model (care sa nu fie prea apropiat de ce vrei tu) si sa-l mai si populeze cu date pentru a demonstra cum/ca functioneaza.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Access 2003”