reminder

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2003. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
Bgdan
Mesaje: 23
Membru din: Vin Ian 20, 2012 10:08 am

reminder

Mesaj de Bgdan » Dum Iul 01, 2012 6:40 pm

Salut,
va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
-la serviciu am Outlook 2003.Daca vreau sa introduc o activitate in calendar si o setez sa ma avertizeze "reminder", cand ii dau save, imi apare un mesaj de genul "nu va aparea deoarece nu este o activitate creata in calendar sau in activitati"
Stiti care este cauza pentru care imi apare acest mesaj?

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: reminder

Mesaj de Dr.Windows » Lun Iul 02, 2012 9:09 am

Exista 2 variante:

1. Faci pasii corect dar este posibil sa fie o problema cu fisierul tau PST - in acest caz poate nu strica sa faci o verificare cu SCANPST.EXE

2. Nu faci pasii corecti - putin probabil dar nu ar strica daca ne-ai spune ce faci pas cu pas pentru a incerca sa reproducem problema.

Oricum in ambele cazuri ar fi de mare ajutor mesajul de eroare EXACT asa cum apare el.

Bgdan
Mesaje: 23
Membru din: Vin Ian 20, 2012 10:08 am

Re: reminder

Mesaj de Bgdan » Lun Iul 02, 2012 8:45 pm

pasii sunt urmatorii:
-ma duc la calendar;
-dau dublu click la ora in care vreau sa-mi programez activitatea;
- setez memento;
- cand dau save imi apare mesajul "Memento-ul [intalnire] nu va aparea deoarece elementul nu se afla in folderul Calendar sau Activitati. Sunteti de acord?"
Intalnire fiind activitatea pe care vreau sa o programez.

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: reminder

Mesaj de Dr.Windows » Joi Iul 05, 2012 11:32 am

Probabil incerci sa creezi un eveniment intr-ul folder care NU este de tip calendar dar care "seamana" sau esti intr-un alt folder PST decat cel "implicit" in care ai creat un folder de "tip calendar" - nu poti seta memento decat in calendarul din folderul PST implicit.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2003”