parolare folder din inbox

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2003. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
penariu
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Oct 09, 2010 3:54 pm

parolare folder din inbox

Mesaj de penariu » Lun Iul 18, 2011 9:09 pm

buna seara,
cum pot parola un folder din inbox-ul de la microsoft outlook ?
multumesc !

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de Dr.Windows » Mar Iul 19, 2011 12:01 pm

Din cate stiu eu nu se poate un singur foder... ci casuta cu totul (adica un "personal folder" complet).

penariu
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Oct 09, 2010 3:54 pm

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de penariu » Mar Iul 19, 2011 2:22 pm

multumesc .
dar se pare ca paroland "Personal folder" se paroleaza tot Outlook-ul .
Si situatia nu permite, trebuind sa existe acces si pentru alte persoane .
cumva trebuie gasita solutia pentru a bloca doar un folder .

smcsa
Mesaje: 2805
Membru din: Mar Sep 29, 2009 7:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de smcsa » Mar Iul 19, 2011 2:30 pm

Pai folderul acela il muti intr-un alt pst si lucrezi cu profile diferite (Control Panel - Mail). Daca vrei ceva de genul "de cate ori dau click pe folder in lista din Outlook sa-mi ceara parola", asta nu.

mayasha
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 06, 2011 10:27 am

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de mayasha » Lun Aug 01, 2011 8:51 pm

Hello,

Nu stiu daca te va ajuta in mod special asta, dar ai putea sa incerci sa dai click dreapta pe folderul respectiv, iar apoi sa te uiti prin tab-ul de Administration sau Permissions sa vezi daca nu sunt cumva nedisponibile optiunile de "This folder is available to" si celelalte. Eu am testat asta pe Outlook-ul de acasa, pe care am mailul de yahoo, dar se pare ca nu merge. Presupun ca vor fi disponibile optiunile daca mailbox-ul de care vorbesti este un Shared Mailbox ( mailbox la care au acces, din Active Directoy cel mai probabil, mai multe persoane simultan).

mayasha
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 06, 2011 10:27 am

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de mayasha » Lun Aug 01, 2011 8:52 pm

O alta posibila conditie este ca tu sa fii owner pe mailbox-ul respectiv ( sa ai acces maxim la el). Asta se da din nou tot din Active Directory sau locul unde a fost creat mailboxul respectiv.

smcsa
Mesaje: 2805
Membru din: Mar Sep 29, 2009 7:29 pm
Localitate: Timisoara

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de smcsa » Mar Aug 02, 2011 7:08 am

Ce spui tu nu e cumva legat de Exchange ?

mayasha
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 06, 2011 10:27 am

Re: parolare folder din inbox

Mesaj de mayasha » Mar Aug 02, 2011 8:46 am

In principiu da, este legat de exchange server+ AD. Nu am lucrat pana acum cu celelalte protocoale..POP3,etc, asa ca nu garantez ca ar merge. Nu stiu cum lucreaza ele, si daca e posibil sa ai un shared mailbox.
Ce am spus eu mai sus, e ceea ce am gasit in Outlook, deci e o setare existenta indiferent de cum e configurat clientul de mail. Btw, poate cineva sa testeze? De asemenea, cel care a deschis topicul (imi cer scuze,dar scriu mesajul de pe mobil si nu pot vedea istoricul), ne poate spune pe ce e configurat acel mailbox, si care e modalitatea prin care se conecteaza mai multi utilizatori la el? In sensul in care,au un alt profil de Outlook creat, sau mailbox-ul este de fapt unul secondary? poate spune pe ce e configurat acel mailbox, si care e modalitatea prin care se conecteaza mai multi utilizatori la el? In sensul in care,au un alt profil de Outlook creat, sau mailbox-ul este de fapt unul secondary?

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2003”