wab32.dll

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Outlook 2003. Gestionare Inbox, Scriere/Trimitere email-uri, Colaborare, etc
Închis
adn_ul
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 28, 2009 3:10 pm
Localitate: Oradea
Contact:

wab32.dll

Mesaj de adn_ul » Mie Ian 19, 2011 12:59 pm

Am o problema legata de importul unor contacte in format .vcf, am exportat contactele respective din windows live mail, cand incerc sa le import in outlook 2003 primesc mesajul de eroare Lipseste o componenta obligatorie wab32.dll. Reinstalati Microsoft Office Outlook
SO este Windows xp SP3, pe SO am avut instalat pe rand outlook express, windows live mail, acum singurul client de mail care il folosesc si il am instalat este Microsoft Office Outlook 2003.
Am incercat sa reinstalez outlook 2003 dar rezultatul este acelasi, primesc aceeasi eroare.

Dr. Cloud
Mesaje: 3327
Membru din: Mar Oct 02, 2012 11:19 am

Re: wab32.dll

Mesaj de Dr. Cloud » Mie Ian 19, 2011 1:07 pm

WAB este agenda de contacte implicită care vine cu Outlook Express.
Uite nişte soluţii de la Microsoft: You receive a WAB.dll file missing error message when you open the Windows Address Book in Outlook 2000

Normal, la transferul de contacte din WLM în Outlook, s-ar putea lega de agenda de contacte, doar dacă această WAB este stabilită ca implicită.
Eu am dezinstalat OE, dar nu am primit acel mesaj de eroare. Este posibil ca şi SO să aibă o hibă.
Vezi ce se spune în link-ul de mai sus şi dă-ne de ştire.

adn_ul
Mesaje: 59
Membru din: Lun Sep 28, 2009 3:10 pm
Localitate: Oradea
Contact:

Re: wab32.dll

Mesaj de adn_ul » Mie Ian 19, 2011 1:28 pm

Cu o reinstalare de OE merge perfect, nu mai primesc nici o eroare, pot importa .vcf-urile.
Multumesc.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Outlook 2003”