recuperare scris

Informatii despre cum se utilizeaza Microsoft Word 2003. Editare, formatare, automatizare de documente
Închis
oany89
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 11, 2013 9:22 pm

recuperare scris

Mesaj de oany89 » Lun Mar 11, 2013 9:28 pm

Buna! Va rog sa ma ajutati..in loc de scrisul normal mi-au aparut numai patratele, denumirea documentului s-a schimbat..acum apare ~WRL3877.doc. Folosesc Word 2003, Windows XP.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

alcoool2
Mesaje: 969
Membru din: Mie Dec 15, 2010 4:25 pm

Re: recuperare scris

Mesaj de alcoool2 » Lun Mar 11, 2013 10:30 pm

Din cate observ eu documentul tau a fost corupt (stricat), din pacate nu cred ca vei mai putea recupera continutul original dar nu bag mana in foc.
10Q itlearning

Catalin B.
Moderator
Moderator
Mesaje: 813
Membru din: Vin Sep 09, 2011 4:05 pm
Localitate: Iaşi

Re: recuperare scris

Mesaj de Catalin B. » Mar Mar 12, 2013 9:33 am

alcoool2 scrie:Din cate observ eu documentul tau a fost corupt (stricat), din pacate nu cred ca vei mai putea recupera continutul original dar nu bag mana in foc.
Deci e "ticat", vorba reclamei... :lol:
Denumirea fisierului este de fisier temporar, care se creeaza automat la deschiderea documentului, nu este documentul original, mai bine cauta fisierul original. Probabil ca e lucrat pe un Mac...
Incearca se creezi un document word nou, cu click dreapta-->new word document. Apoi din meniul file-->Open, din lista Fisiere de tipul: , selecteaza : Recover text from any file
Anexez ce a iesit la mine cu word 2010 cu procedura de mai sus...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Probleme să fie, că soluţii se găsesc...

oany89
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 11, 2013 9:22 pm

Re: recuperare scris

Mesaj de oany89 » Vin Mar 15, 2013 2:01 pm

Multumesc, cred ca am o problema cu Office-ul. Am luat-o de la capat si, de fiecare data cand vreau sa salvez modificarile imi apare urmatoarea eroare: Word cannot complete th save due to a file permisssion error, iar documentul isi schimba denumirea in .TMP

newbie
Moderator
Moderator
Mesaje: 559
Membru din: Mie Mar 09, 2011 9:38 am
Localitate: Tirgu Mures

Re: recuperare scris

Mesaj de newbie » Vin Mar 15, 2013 5:23 pm

discutam despre acelasi document de fiecare data sau acest lucru se intimpla la toate documentele la care lucrezi?

oany89
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 11, 2013 9:22 pm

Re: recuperare scris

Mesaj de oany89 » Dum Mar 24, 2013 3:55 pm

nu. de fiecare dat cand vreau sa modific ceva la un document, primesc acea eroare si pierd totul.

Închis

Înapoi la “Intrebari despre Word 2003”