Incepatoare=ajutor explicit!

Discutii despre orice are macar putina legatura cu domeniul IT
Închis
Marta Diamandescu
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 26, 2016 4:15 pm

Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de Marta Diamandescu » Mar Ian 26, 2016 4:49 pm

Buna ziua,
Va rog sa ,ma ajutati cu niste explicatii detaliate intr-o problema. Am un telefon Nokia 520 cu Windows 8, iar copilul mea are un Nokia 630. Pana acum cateva zile puteam sa vad ce SMS primeste copilul meu pe telefonul lui, direct pe telefonul meu.(eu am configurat ambele telefoane acum un an jumatate). Aceste sms veneau la diferenta de 12=24 ore intarziere si pe telefonul meu. Nu stiu ce s-a intamplat dar de cateva zile nu mai pot sa vad, deci nu imi mai intra sms de pe celalalt telefon. Eu sunt mai in varsta, nu ma pricep nici ce am facut de se vedeau, dar nici din ce cauza nu mai intra acum si pe aparatul meu sms=urile de pe celalalt telefon.Imi cer scuze daca am gresit topicul!
Cu consideratie si multumiri,

Hexman
Mesaje: 184
Membru din: Joi Ian 07, 2016 11:16 am

Re: Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de Hexman » Mar Ian 26, 2016 6:52 pm

Pai exista posibilitatea sa se fi prins copilul d-voastra si sa fi blocat trimiterea sms-urilor.
Mai exista posibilitatea sa nu mai functioneze corect aplicatiile, poate in urma unor update-uri au aparut erori.
Exista posibilitatea ca sa nu mai aiba credit copilul d-voastra.
Pot exista foarte multe variante, dar ca sa va puteti rezolva problema cat mai rapid, va recomand sa mergeti la operatorul de telefonie la care sunteti abondat.

Marta Diamandescu
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 26, 2016 4:15 pm

Re: Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de Marta Diamandescu » Mar Ian 26, 2016 7:20 pm

Multumesc pentru raspuns. Copilul nu a umblat sigur ca e prea mic(opt ani), credit are(am verificat), doar a doua varianta cu aplicatiile poate fi, dar nu stiu cum sa verific.
Daca mi-ati explica pasii de la inceput, eu sunt un bun executant, nu sunt chiar novice, am terminat Universitatea acum multi ani, ma descurc daca imi explicati. Va multumesc!

Hexman
Mesaje: 184
Membru din: Joi Ian 07, 2016 11:16 am

Re: Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de Hexman » Mar Ian 26, 2016 10:04 pm

Pot fi mai multe aplicatii care pot face acest lucru, daca ne puteti spune ce aplicatie folositi, poate reusim sa va ajutam.

Marta Diamandescu
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 26, 2016 4:15 pm

Re: Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de Marta Diamandescu » Mie Ian 27, 2016 9:54 am

Detalii configurare Nokia Lumia 520+Nokia Lumia 630, am pus Cont Microsoft, acelasi cont pe amandoua telefoanele, in rest aplIcatiile care le au din fabrica. WhatsApp, Facebook, Stiri, etc.

Marta Diamandescu
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 26, 2016 4:15 pm

Re: Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de Marta Diamandescu » Joi Ian 28, 2016 2:19 pm

Am fost la Vodafone, intr-adevar era vorba de actualizari software telefon(ambele).

mariusc
Mesaje: 269
Membru din: Vin Sep 28, 2012 6:24 pm

Re: Incepatoare=ajutor explicit!

Mesaj de mariusc » Joi Ian 28, 2016 2:24 pm

Multumim pentru feedback.

Închis

Înapoi la “Discutii libere (Cafenea)”