AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Discutii despre orice are macar putina legatura cu domeniul IT
Închis
DAN
Mesaje: 76
Membru din: Lun Oct 19, 2009 7:47 pm

AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Mesaj de DAN » Lun Sep 13, 2010 1:47 pm

Buna ziua,
Stiu ca acest subiect nu face obiectul acestui forum, dar am zis sa incerc. NU STII NICIODATA DE UNDE SARE IEPURELE.
Firma la care lucrez este interesata in achizitionarea unui sistem ERP ( Enterprise Resource Planning ).
Stim de SAP si ORACLE, dar din cauza bugetului suntem in cautarea altor oferte mai accesibile din punct de vedere financiar.
Daca cineva are cunostinta despre un dezvoltator software cu astfel de produs ERP ( Enterprise Resource Planning ) rog sa-mi dea si mie o adresa de contact.
Multumesc ANTICIPAT !!!!

Dr.Windows
Moderator
Moderator
Mesaje: 4570
Membru din: Vin Iul 31, 2009 7:32 am

Re: AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Mesaj de Dr.Windows » Lun Sep 13, 2010 1:55 pm

Tocmai pentru ca e "off topic" cel mai bine ii sta aici in Cafenea... ;)

Si ca sa-ti raspund si la intrebare - exista si solutii ERP mai ieftine pentru firme mai mici - depinde acum si care este "bugetul"... pentru ca ieftin poate insemna si cateva zeci de mii de euro avan in vedere solutiile SAP care pot sari de suta de mii de euro.

O astfel de solutie "mai iefina" este chiar de la Microsoft - pe vremuri se numea Navision, acum cred ca este ceva cu DynamicsNAV sau pe acolo - este defapt vechiul lor "Axapta" care era ca si preturi la nivelul SAP dar si-au "revizuit" politica si au ajuns cu preturile mult mai jos.

Un alt ERP ar putea fi cel de la TotalSoft (Charisma ERP) sau alte firme romanesti care au ERP-uri "actualizate" la legislatia romaneasca... doar trebuie sa mai cauti putin o solutie potrivita pentru firma ta...

Steve Works
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 19, 2014 5:07 pm

Re: AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Mesaj de Steve Works » Vin Iul 24, 2015 3:07 pm

Sigur. Eu ii recomand pe cei de la EBS.

Marius Titulescu
Mesaje: 3
Membru din: Mie Feb 03, 2016 11:14 pm

Re: AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Mesaj de Marius Titulescu » Lun Mar 28, 2016 9:24 pm

Confirm ce a spus Steve. Sistemul Clarvision a celor de la EBS isi face treaba foarte bine. :)

Pop Alexandra
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 18, 2017 2:59 pm

Re: AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Mesaj de Pop Alexandra » Joi Ian 25, 2018 3:05 pm

Eu folosesc acest SAP Software de cateva luni si nu am nimic de reprosat. Procesul a fost optimizat foarte rapid.


StefaniaM
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 28, 2018 5:17 pm

Re: AJUTOR - SISTEM ERP - Enterprise Resource Planning

Mesaj de StefaniaM » Dum Ian 28, 2018 5:24 pm

Eu propun pe cei de la [urlhttp://innovationpartner.ro/]Innovation Partner[/url], am avut exepriente bune cu ei :)

Închis

Înapoi la “Discutii libere (Cafenea)”