Eroare de executare

Închis
maresal_rinu
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 13, 2018 7:13 am

Eroare de executare

Mesaj de maresal_rinu » Lun Iul 16, 2018 8:33 am

Buna ziua,

Am si eu un fisier excel care contine 2 macro, unul de importare a datelor dintr-o foaie in alta, se numeste MAJ_tabl (acesta merge bine) Al doilea este de creare a unei scheme, care da erori. Mai exact, la prima rulare functioneaza corect, dar daca incerc sa mai adaug o liie in plus nu mai functioneaza corect. Am pus in atasament fisierul. Daca ma poate ajuta cineva. Va multumesc
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

H2SO4
Mesaje: 135
Membru din: Mar Apr 19, 2016 12:50 pm

Re: Eroare de executare

Mesaj de H2SO4 » Lun Iul 16, 2018 10:57 am

Buna ziua,

Eu nu am reusit sa reproduc eroarea de care ziceti. Am testat ambele coduri VBA si au functionat corect, au creat acel careu cu date dar si acea schema.
Eu am adaugat alte linii si a functionat corect, dupa parerea mea dar...
La fiecare linie adaugata a generat al careu si alta schema.
Mai multe explicatii ar fi necesare, sau mai exact unde ar fi greseala
“Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.”

maresal_rinu
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 13, 2018 7:13 am

Re: Eroare de executare

Mesaj de maresal_rinu » Lun Iul 16, 2018 2:01 pm

maresal_rinu scrie:Buna ziua,

Am si eu un fisier excel care contine 2 macro, unul de importare a datelor dintr-o foaie in alta, se numeste MAJ_tabl (acesta merge bine) Al doilea este de creare a unei scheme, care da erori. Mai exact, la prima rulare functioneaza corect, dar daca incerc sa mai adaug o liie in plus nu mai functioneaza corect. Am pus in atasament fisierul. Daca ma poate ajuta cineva. Va multumesc
Dupa ce am dat prima oara "Crer graph" imi deseneaza acele casute, cand adaug o noua linie si dau din nou "creer Graph" ar trebui sa imi dauge adauge alt careu fara sa mi le modifice pe cele vechi

Închis

Înapoi la “Visual Basic for Application (VBA) cu Excel - Intrebari tehnice”